1. Головна
  2. Новини
  3. Завдяки допомозі нардепів «Відродження» Інститут нейрохірургії отримав сучасний хірургічний апарат

Завдяки допомозі нардепів «Відродження» Інститут нейрохірургії отримав сучасний хірургічний апарат

 

Народні депутати групи «Партія «Відродження» Антон Яценко та Віктор Бондар знайшли можливість вирішити проблему з браком сучасного обладнання в Інституті нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України.

Про це розповів головний лікар Інституту нейрохірургії Анатолій Морозов.

«У цій клініці виконуються унікальні хірургічні втручання. Без перебільшення, на рівні кращих нейрохірургічних центрів Європи. Лікарі у нас чудові, але в чому ми дійсно відстаємо, то це в забезпеченні сучасним обладнанням. Ми дуже потребуємо технічного оновлення. На жаль, коштів, що виділяються державою, все одно не достатньо, аби Інститут повноцінно функціонував. Тому ми дуже вдячні небайдужим людям, які нам допомагають. І одним із прикладів такої допомоги є сприяння народних депутатів групи «Партія «Відродження» Антона Яценка та Віктора Бондаря в придбанні електротрепана для відділення позамозкових пухлин. Це сучасний пристрій для трепанації черепа – першого етапу операцій з видалення новоутворень», – говорить Анатолій Морозов.

За словами лікарів, відколи вони почали користуватися електротрепаном NSK Primado 2 японського виробництва, ефективність роботи підвищилася.

«Завдяки цьому сучасному хірургічному апарату ми можемо швидше проводити операції, не пошкоджуючи структури головного мозку. Раніше трепанація черепа відбувалася вручну, на це витрачалося 1,5-2 години. Нині ж ми проходимо до патологічного вогнища в середньому за 15 хвилин. Без цього апарату ми в тиждень мали змогу проводити 3-4 онкологічні операції, зараз робимо до 12, зокрема, маленьким пацієнтам», – додав завідувач відділення позамозкових пухлин, нейрохірург вищої категорії Михайло Кваша.

Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова є потужним медичним центром. Клініка розрахована на 361 місць, у рік тут проводять 6 тисяч операцій, з яких 509 онкологічних. І 88% з-поміж них – у найважчих випадках, за які не беруться в обласних центрах. Навіть більше, тут оперуються пацієнти з 12 країн Європи, розповів Михайло Кваша.  

 
 
 

 

Поширити
Новини