1. Головна
  2. Новини
  3. Замість медреформи українці отримають платну медицину, – Хомутиннік

Замість медреформи українці отримають платну медицину, – Хомутиннік

Урядовий законопроект про медреформу №6327, який в першому читанні підтримав парламент, не можна назвати «проривом» в сфері медицини.

Про це заявив голова депутатської групи «Партія «Відродження» Віталій Хомутиннік.

«У документі немає відповідей на основні питання - яким чином буде надаватися спеціалізована медична допомога, які будуть розроблені реальні механізми захисту інтересів пацієнтів? Запропонований в уряді механізм фінансування медпослуг і лікарських препаратів явно не сприяє збереженню здоров'я людей і розвитку української медицини, а тільки вводить платні медичні послуги. Держава гарантує тільки екстрену і первинну медичну допомогу (консультацію сімейного лікаря або терапевта). За подальшу допомогу, при необхідності, пацієнтам доведеться платити з власної кишені. В результаті, для багатьох українців медицина стане недоступною – адже, якщо у пацієнта немає грошей, то для нього не буде і спеціалізованої медичної допомоги», – підкреслив він.

Як повідомлялося, депутатська група «Партія «Відродження» не голосувала за урядовий законопроект №6327, яким в Україні пропонується ввести платні медичні послуги.

«Депутати нашої групи брали участь в робочих групах з розробки концепції медичної реформи. Ми наполягали на ряді позицій, які в підсумку в Міністерстві охорони здоров'я враховані не були. Ми пропонували, щоб медичну допомогу вагітним жінкам і дітям в повному обсязі гарантувала держава. Також важливо ввести поняття «медичної субсидії» для пенсіонерів і соціально-незахищених верств населення, у яких просто немає коштів на оплату медичної допомоги, – подібні механізми вже успішно працюють в Канаді, Болгарії, Швейцарії. Медична реформа в Україні необхідна, але «Відродження» тільки за справедливу медичну реформу, яка дійсно буде захищати людей. І ми закликаємо колег по парламенту не голосувати за так звану медреформу уряду в запропонованому вигляді у другому читанні», – додав Хомутиннік.

Поширити
Новини