1. Головна
  2. Новини
  3. За ініціативи «Відродження» Уряд почав шукати кошти на лікування українців за кордоном

За ініціативи «Відродження» Уряд почав шукати кошти на лікування українців за кордоном

За ініціативи депутатів партії «Відродження», прем’єр-міністр Володимир Гройсман, доручив створити робочу групу з питань збільшення видатків на державну програму «Лікування громадян України за кордоном».

Про це на своїй сторінці на  Facebook повідомив народний депутат групи «Партія «Відродження» Антон Яценко.

Він зазначив, що до складу робочої групи увійшли керівники профільних міністерств, сам нардеп та  інші фахівці. Та додав, що група активно працює над питанням збільшення фінансування бюджетної програми та можливостей отримання хворими громадянами належної медичної допомоги за кордоном.

«Дякую Володимиру Гройсману за те, що відгукнувся на моє звернення та негайно доручив створити робочу групу у складі віце-прем'єр-міністра з питань соціальної політики Павла Розенка, в.о. міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун, мене, як народного депутата, та інших фахівців. Впевнений, що спільними зусиллями нам вдасться добитись збільшення коштів на лікування та зберегти життя людей!», – наголосив нардеп.

Він підкреслив, що збільшення державою фінансування  на лікування хворих за кордоном  вкрай необхідні,  адже видатки передбачені Міністерству охорони здоров'я за останній рік зменшилися у декілька разів.

«У 2016 році Урядом на програму «Лікування громадян України за кордоном» було закладено майже 400 млн. грн., а в 2017 році - всього-на-всього 203 млн. грн., тобто в 2 рази менше, ніж у минулому. Зазначу, що наприклад, операцію по трансплантації кісткового мозку та серця потрібно робити за кордоном. Оскільки вартість її перевищує 100 тисяч доларів США, прості громадяни не в змозі зібрати таку захмарну суму. Багато дітей, так і не дочекавшись допомоги, помирає.», – підкреслив Антон Яценко.

Поширити
Новини