1. Головна
  2. Новини
  3. Все про головну молодіжну подію цієї весни - Deputatquest

Все про головну молодіжну подію цієї весни - Deputatquest

Що ж таке #Deputatquest? Відповідає Анастасія Кобець, депутат Харківської обласної ради, член постійної комісії з питань молодіжної політики, спорту і туризму.

Робота депутата обласної ради накладає на вас ряд зобов'язань і певну відповідальність. Як вам, вельми зайнятій людині, прийшла така ідея, як молодіжний квест #Deputatquest?

Робота депутата це безперервний і цікавий процес отримання нових знань, зустрічей з людьми, можливість їм допомагати. Разом із моїм помічником Денисом ми за рік грамотно організували роботу з прийому звернень, контролю за ними – так, що з'явився час поділитися цим досвідом з іншими. Ми якось спілкувалися з Володимиром Скоробагачем, і виникла ідея провести проект для молоді. Він доручив мені написати сценарій чогось нового і цікавого. Подумавши деякий час, я вирішила, нехай це буде квест. Сумісне отримання знань з активними завданнями, які викличуть посмішку всіх учасників. Відійдемо від офіційного. І Володимир Іванович підтримав таку пропозицію, так як сам він керівник дуже сучасний.

На сьогодні у квесті беруть участь 11 депутатів від «Відродження». Чи не планують до вас приєднатися депутати з інших фракцій?

Депутати нашої фракції дуже добре спілкуються між собою, ми розуміємо одне одного з напівслова. Тому організувати і провести непростий за своєю суттю проект простіше з тими, кого вже добре знаєш. Сподіваємося, все вийде, і наступного року запропонуємо і представникам інших фракцій взяти участь в організації. Фінансове, інтелектуальне і часове.

Скільки учасників серед старшокласників і молоді виявили зацікавленість і вже зареєструвалися? Чи є у вас певні критерії при відборі?

Квест можливий, якщо в ньому 30 учасників. Ми провели хорошу рекламну кампанію і отримали понад 100 заявок. Ефект перевершив всі наші очікування. Відбирали дуже просто. Щоб була «жива» сторінка у Facebook, людина була з Харкова, могла приділяти проекту час з 14:00 до 19:00 протягом двох тижнів. Так у нас і залишилося 30 учасників.

Чи плануєте ви в майбутньому реалізовувати подібні ініціативи?

Якщо відгуки будуть позитивні, молодь буде задоволена і ми зрозуміємо, що передали якісні знання - думаю, що так. Вирішальне слово за Володимиром Скоробагачем.

Які у вас очікування від даної ініціативи? За підсумками квесту будуть переможці співпрацювати з вами в подальшому? Чи можливий варіант допомоги з працевлаштуванням для найкращих?

Очікування?.. Щоб хлопці могли пояснити своїм одноліткам, у чому полягає робота депутата між пленарними засіданнями сесій. Про формування фракцій, роботу комісій, вивчення проблем регіону. Про написання програм, роботу з людьми на округах. І вмінні працювати колегіально з представниками інших фракцій. Бути ефективними, незважаючи на різні політичні погляди.

Більшість хлопців ще студенти, але наші депутати можуть взяти кого-то собі в помічники, якщо побачать у них прагнення та активність. Офіційно про працевлаштування в проекті не заявлено, його мета інша – знання.

Що очікуєте від учасників? Які навички вони придбають під час участі? І на які завдання будуть залучені?

Від учасників очікуємо залучення, кмітливості і вміння працювати в команді. Вони мобільні, не прив'язані до місця і можуть вирішувати завдання як у кав’ярні, так і в телефонному режимі. За два тижні вони зустрінуться з керівниками обласної ради, депутатами, в ігровій формі пройдуть всі етапи роботи депутата. І навіть проголосують на сесії, яка буде побудована за тим же принципом, що і справжня.

Навчаться аналізувати проблеми регіону і комунальних підприємств, шукати шляхи їх вирішення в рамках повноважень депутатів місцевих рад. І зрозуміють, наприклад, чому знижувати тарифи на опалення не в компетенції місцевих рад, хоча і нам, і виборцям дуже хотілося б.

Всього ми приготували 10 завдань, кожне з них поетапно розкриваємо на офіційній сторінці #deputatquest у Facebook. Підписуйтесь, буде цікаво! :)

Поширити
Новини