1. Головна
  2. Новини
  3. Володимир Пилипенко: Рішення Міжнародного суду ООН показало слабку системну роботу Мін'юсту в підготовці доказової бази

Володимир Пилипенко: Рішення Міжнародного суду ООН показало слабку системну роботу Мін'юсту в підготовці доказової бази

Рішення Міжнародного суду ООН показало, що в української сторони відсутня системна робота з підготовки доказової бази.

Так прокоментував у своєму блозі на 112 ua рішення Міжнародного суду ООН щодо позову «Україна проти Росії» перший заступник голови партії «Відродження» Володимир Пилипенко.

Нагадаємо, Міжнародний суд ООН погодився на введення заходів для захисту національних меншин у Криму. Однак відмовив Києву в прийнятті тимчасових заходів проти РФ по конвенції щодо заборони фінансування тероризму.

«А де відкриті сотні кримінальних проваджень на національному рівні проти дій російських найманців в Україні? У РФ запросто в якомусь «Задрипанске» приймають рішення про внутрішні події в Україні. Зате Україна лише пасивно спостерігає, як її звідусіль заганяють у глухий кут. Де звіт з приводу збитого малазійського «Боїнга» – він міг би дуже стати в нагоді в суді. Схоже, що хтось просто не хоче, щоб правда (і не тільки про «Боїнг», а й про Майдан) стала відома людям. Результат – нульовий! А ось витрати на юридичні послуги зашкалюють. Ось вам і вся якість вітчизняного судочинства – у всій своїй красі», – зазначив Володимир Пилипенко.

Перший заступник голови партії «Відродження» впевнений, позов «Україна проти Росії» в Міжнародний суд ООН є напівкроком, який поки що ставить Україну в хитке становище.

«Київ звинуватив Москву у фінансуванні тероризму. Відразу ж виникає питання – як можна звинувачувати державу в тому, що вона і так апріорі засуджує? Нагадаю, Росія є підписантом Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Нинішня відмова Києву в прийнятті тимчасових заходів проти РФ по конвенції щодо заборони фінансування тероризму є своєрідною червоною ганчіркою, якою Путін охоче буде розмахувати при першій-ліпшій можливості. Мовляв, який тероризм! Не вірите? Запитайте у вельмишановних суддів», – підкреслив Володимир Пилипенко.

На його думку, Україна повинна готувати матеріали для Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

«Тільки він може притягнути до відповідальності конкретних осіб за вчинення ними міжнародних злочинів. Зокрема, мова йде про Путіна і його оточення. Але для цього має бути політична воля і хоч трохи менше цинізму в тих, для кого війна за ці три роки вже стала рідною матір'ю», – впевнений Володимир Пилипенко.

Нагадаємо, позов до Міжнародного суду ООН Україна подала 16 січня 2017 року з метою залучення Росії до відповідальності за підтримку тероризму на сході України і дискримінацію етнічних українців і кримських татар в окупованому Криму.

Україна подала позов на підставі порушення Росією двох конвенцій – Конвенції про запобігання фінансуванню тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації і вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі та відновлення діяльністі Меджлісу в окупованому Криму.

Поширити
Новини