1. Головна
  2. Новини
  3. Володимир Пилипенко: Рішення третейського суду в Гаазі – один із важливих кроків до повернення Криму

Володимир Пилипенко: Рішення третейського суду в Гаазі – один із важливих кроків до повернення Криму

 

У третейському суді в Гаазі українські компанії виграли позов проти РФ щодо стягнення збитків через анексію Криму. Це, на думку голови політради Партії «Відродження» Володимира Пилипенка, є важливим кроком у загальній стратегії міжнародної спільноти з повернення анексованого Криму.

В ефірі телеканалу Oboz.tv політик повідомив, що навіть рішення таких комерційних судів в міжнародній судовій практиці є чітким доказом факту незаконного захоплення території суверенної держави.

«Це був суд, в якому українські компанії, підприємства позивались до Російської Федерації у зв’язку з тим, що РФ через анексію Криму, через агресію фактично знищила бізнес цих підприємств на окупованому півострові. І вони позивалися, враховуючи двосторонню угоду між Росією та Україною «Про взаємний захист інвестицій». Відповідно до правил комерційного арбітражу, Росія повинна заплатити українським підприємствам компенсацію за їхні інвестиції. Це буде вигідно для нас у майбутніх судах проти агресора», – заявив Володимир Пилипенко.

Однак, на його думку, швидкого економічного зиску для підприємств, що позивалися, не досягнути, оскільки Росія звично ігнорує рішення міжнародних судових інстанцій. При неможливості отримання грошових компенсацій, наголошує він, українські підприємства повинні діяти в унісон з урядом України. Повинні відчути допомогу від держави.

«Українські компанії повинні звернутися до України як до держави, до суб’єкта міжнародного права, яка є також стороною міжнародних угод, і діяти спільно. Можливо, це буде звернення про стягнення якогось майна. До процесу виконання рішення суду повинна долучитися держава Україна», – зазначив політик.

Володимир Пилипенко підкреслив також, що Конвенція про виконання рішень іноземних судів, де Росія є теж однією зі сторін, передбачає стягнення державної власності фактично будь-де у світі.

На думку голови політради Партії «Відродження», Україна має діяти ефективніше на дипломатичному фронті. Окрім судових процесів та санкцій, шукати механізми залучення на нашу територію миротворчої місії.

«Головна наша мета – повернення окупованих територій, закінчення війни, вивід російських військ. Тут питання ширше стоїть, ніж певні економічні санкції. Питання, яке є на порядку денному, – це введення миротворчої місії. Україна до минулого року була в Раді Безпеки ООН і повинна була використати два роки, аби розробити власний проект резолюції про миротворчу місію», – сказав в ефірі Oboz.tv Володимир Пилипенко.

Також політик зазначив, що ефективна зовнішня політика можлива лише тоді, коли всередині країни відбуваються якісні перетворення. Але, переконаний він, нинішній уряд уже давно втратив кредит довіри і провалив запущені ним реформи.

«Судову реформу уряд і ця влада фактично провалили, бо зараз ми говоримо про створення Антикорупційного суду, а чому ж мовчать, що у нас кожен суд в державі повинен бути антикорупційний? Адже люди в місцеві суди йдуть шукати правду, шукати істину, але там вони її не знаходять», – зазначив голова політради Партії «Відродження» Володимир Пилипенко.

 

Поширити
Новини