1. Головна
  2. Новини
  3. Володимир Пилипенко презентував стратегію «Власний шлях України» у Запоріжжі

Володимир Пилипенко презентував стратегію «Власний шлях України» у Запоріжжі

 

20 лютого перший заступник голови партії «Відродження» Володимир Пилипенко відвідав промислові гіганти Запоріжжя, де презентував економічну стратегію «Власний шлях України».

Політик побував на підприємствах ПАТ «Мотор Січ» та Запорізький автомобільний завод, оглянув виробництва, поспілкувався із колективами та керівництвом заводів.

Учасників зустрічей перший заступник голови партії «Відродження» ознайомив із економічною стратегією політичної сили – «Власний шлях України», а також із законопроектом про підтримку вітчизняної промисловості, створеним на базі цієї економічної стратегії.

Володимир Пилипенко зазначив, що наразі партія «Відродження» збирає пропозиції промислових підприємств України для того, аби у проекті закону були враховані реальні потреби вітчизняних виробників. Він закликав колектив ПАТ «Мотор Січ» та ЗАТ «ЗАЗ» надавати свої рекомендації.

Після того як законопроект пройде обговорення із промисловцями, він буде зареєстрований у Верховній Раді, повідомив політик.

«Перше, до чого ми прийшли, – необхідно зменшити податкове навантаження. Не може бути конкурентоспроможним товар, з якого податків сплачується більше, ніж він коштує. У нашому законопроекті є пропозиція надати пільгу промисловим об’єктам із земельного податку, і тоді частину з вивільнених коштів підприємство може інвестувати в свою соціальну сферу. Ми також пропонуємо, аби частина прибутку підприємств, і це мусить бути закріплено законодавчо, йшла на оплату навчання виробничих кадрів, які потім прийдуть на заводи. Бо якщо нікому буде працювати – то й підприємства не буде. Цей законопроект розроблявся кілька місяців, ми про нього вже говорили із промисловцями УСПП. Приємно буде почути і ваші побажання щодо того, як його необхідно допрацювати. Ми до цього готові, тому що перед нами стоїть завдання створити такий законопроект, який реально працюватиме. Можна багато їздити в Давос і деінде, брати кредити, але від того українська економіка не відродиться. Вона зросте, якщо ми самі будемо розвивати промисловість тут, в Україні», – наголосив Володимир Пилипенко.

Під час візиту на ПАТ «Мотор Січ» першому заступнику голови партії «Відродження» продемонстрували новітню розробку заводу – гелікоптер «Надія». Вертоліт виготовлений винятково з українських комплектуючих, має два двигуни, потужністю на зльоті 12 тисяч 200 к/с. За словами розробників, нині у світі немає аналогів цих вертолітних двигунів за потужністю.

Як зазначив директор зі зв’язків із громадськістю ПАТ «Мотор Січ» Анатолій Малиш, сьогодні ситуація на ринку авіаційної техніки є доволі складною. Втім, завод за останні роки зміг переорієнтуватися на нові ринки збуту продукції і розвивати виробництво.

«Ми шукаємо нові ринки. Це – Індія, Китай, країни Африки, країни Європи, наприклад Австрія з літаком Diamond, Угорщина, Німеччина. Звісно, нас там не чекають з обіймами – у них є власна авіаційна промисловість. Є робочі місця, які віддавати чужинцям ніхто не хоче. Тому тільки за рахунок якості та надійності своєї продукції ми намагаємося знайти ніші, які можемо зайняти нашими авіаційними двигунами», – зазначив Анатолій Малиш.

Він привітав ініціативи партії «Відродження», спрямовані на підтримку вітчизняної промисловості, та висловив сподівання, що законопроект буде схвалений парламентом.

Своєю чергою голова правління ЗАТ «Запорізький автомобільний завод» Микола Євдокименко зазначив, що на підприємстві надзвичайно зацікавлені у тому, аби законопроекти про підтримку вітчизняної промисловості виносились на розгляд парламенту.

Він також висловив думку, що держава може і повинна вживати заходів для того, аби захистити інтереси вітчизняних промислових виробників.

«Перший посил у державній підтримці – це розвиток внутрішнього споживання, другий – підтримка експорту та обмеження імпорту. Передусім тих товарів, які виробляються в Україні. Тоді не буде такого дисбалансу між експортом та імпортом, який ми спостерігаємо нині, з перевагою імпорту в майже 10 млрд доларів у 2017 році. Такий стан справ створює тиск на гривню і не дає можливості говорити про економічну стабільність в нашій державі. Ми дуже зацікавлені у тому, щоб подібні законопроекти обговорювалися в парламентських комітетах і виносилися для прийняття рішень до сесійної зали», – сказав Микола Євдокименко.

За результатами зустрічей Володимир Пилипенко пообіцяв внести пропозиції, які обговорювались з представниками ПАТ «Мотор Січ» та Запорізького автомобільного заводу, до тексту законопроекту про підтримку промисловості.

 

 
 

 

 

 

Поширити
Новини