1. Головна
  2. Новини
  3. Володимир Пилипенко: Посилення відповідальності за підкуп виборців – це крок до чесних і прозорих виборів

Володимир Пилипенко: Посилення відповідальності за підкуп виборців – це крок до чесних і прозорих виборів

 

Ініціатива Кабінету Міністрів посилити відповідальність за порушення виборчого законодавства – один із необхідних кроків до чесного і прозорого процесу виборів в Україні.

Так перший заступник голови Партії «Відродження» Володимир Пилипенко прокоментував підготовлений Кабміном законопроект, яким пропонується запровадити кримінальну відповідальність за підкуп виборців та фальсифікацію виборчої документації. Кримінальне покарання передбачене і для виборця, який проміняє свій голос на гроші або інше заохочення від кандидата, – до 2 років позбавлення волі. Тим, хто вирішить підкуповувати виборців або змінювати виборчі документи, світить тюремне ув’язнення на термін до 6 років, тоді як сьогодні за таке правопорушення загрожує 3 роки в’язниці.

Водночас для деяких категорій учасників виборів покарання, навпаки, пом’якшать. Так, пропонується скасувати кримінальну відповідальність за знищення або приховування виборцями бюлетенів. Тюремний термін пропонують замінити штрафом від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів.

На думку Володимира Пилипенка, не менш важливою умовою забезпечення прозорості виборчого процесу є правила, за якими відбуватимуться вибори в Україні. А саме ухвалення нового Виборчого кодексу. Один із варіантів Кодексу був раніше підготовлений народними депутатами групи «Партія «Відродження» та зареєстрований у парламенті за №3112.

«Удосконалення виборчого процесу дає нашим виборцям можливість зробити вибір, що базується на індивідуальному рішенні без стороннього втручання. А це передбачає чесну конкурентну боротьбу кандидатів», – вважає Володимир Пилипенко.

Як підкреслив політик, Партія «Відродження» не просто розділяє ініціативу Кабінету Міністрів, а й напрацювала свої пропозиції щодо посилення відповідальності за порушення виборчого процесу. Відповідний альтернативний законопроект депутатська група «Партія «Відродження» готує до реєстрації найближчим часом.

Нагадаємо, Кабмін у середу, 11 квітня, підтримав законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення відповідальності виборчого законодавства».

Поширити
Новини