1. Головна
  2. Новини
  3. Володимир Пилипенко: Крапку у справі катастрофи МН17 може поставити лише Міжнародний кримінальний суд у Гаазі

Володимир Пилипенко: Крапку у справі катастрофи МН17 може поставити лише Міжнародний кримінальний суд у Гаазі

Справу катастрофи Boeing 777-200ER авіакомпанії Malaysia Airlines над Донеччиною мають передати у Міжнародний кримінальний суд, який остаточно поставить крапку розслідуванні та визначить ім’я тих, кого потрібно притягнути до відповідальності.

Про це під час ефіру на каналі NEWSONE, заявив перший заступник голови партії «Відродження» Володимир Пилипенко, коментуючи треті роковини трагедії.

«Я переконаний, що не просто цей злочин підсудний чи Нідерландам, чи Україні, це є чітко скоєний міжнародний воєнний злочин. І в подальшому цю справу може бути передано до Міжнародного кримінального суду, який і буде ставити крапку. Бо саме йому підсудні таки міжнародні злочини», - підкреслив Володимир Пилипенко.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області, російською системою «БУК» був збитий, авіалайнер Boeing 777-200ER авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував плановий рейс МН17 за маршрутом Амстердам-Куала-Лумпур. Катастрофа забрала життя 283 пасажирів та 15 членів екіпажу, в тому числі 80 дітей. Найбільше серед загиблих було громадян Нідерландів, Малайзії та Австралії.

У липні поточного року стало відомо, що справи підозрюваних по справі катастрофи рейсу МН17 на Донбасі, планують розглядати у Нідерландах, в рамках нідерландського законодавства. Таке рішення було прийнято країнами, які входять у Спільну міжнародну слідчу групу – Нідерланди, Україна, Бельгія, Малайзія та Австралія.

В Європейському союзі сподіваються, що всі країни, які можуть сприяти розслідуванню трагедії рейсу МН17, сприятимуть притягненню винних до відповідальності.

Про це ідеться у декларації верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могеріні від імені всього Євросоюзу.

Поширити
Новини