1. Головна
  2. Новини
  3. Влада має негайно припинити дискримінацію у пенсійному забезпеченні чорнобильців, – Володимир Пилипенко

Влада має негайно припинити дискримінацію у пенсійному забезпеченні чорнобильців, – Володимир Пилипенко

 

Уряд і провладна коаліція мають негайно припинити дискримінацію у пенсійному забезпеченні ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

Про це заявив перший заступник голови партії «Відродження» Володимир Пилипенко під час засідання Соціальної Ради України з питань соціального захисту громадян України.

Ідеться насамперед про перерахунок пенсій ліквідаторам аварії катастрофи на ЧАЕС. Адже навіть після проведеної урядової пенсійної реформи чорнобильці досі отримують пенсію за інвалідністю на рівні середньої зарплатні 2006 року. Це дискримінація, що має бути негайно усунута. 

«В уряді багато говорять про переваги пенсійної реформи, але військові пенсіонери і пенсіонери-чорнобильці взагалі не відчули цих переваг. Урядова пенсійна реформа не виконана й на 2%. Наша депутатська група «Партія «Відродження» пропонує реальний механізм державної підтримки цих категорій населення. Другий рік поспіль ми намагаємося вмовити голову Верховної Ради поставити на розгляд у парламенті наш законопроект щодо соціального захисту чорнобильців №6292. Цей документ був підготовлений на основі звернень чорнобильських організацій до нашої політичної сили та створювався у тісній співпраці з ними. Він підтриманий профільним комітетом. Сьогодні владі не потрібно вигадувати колесо, ми разом з людьми вже все за них зробили. Треба просто мати політичну волю, аби винести законопроект у сесійну залу і нарешті надати людям необхідну соціальну допомогу», – розповів Володимир Пилипенко.

 

Нагадаємо, 5 квітня 2017 року народні депутати групи «Партія «Відродження» зареєстрували законопроект №6292, який покликаний відновити соціальну справедливість для усіх категорій постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Це стосується майже 2 млн громадян.

У документі пропонується збільшити розмір пенсійного забезпечення для постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС і скасувати обмеження максимального розміру пенсії для чорнобильців. Крім того, передбачається проведення перерахунку державної допомоги, на яку мають право ліквідатори та постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС. Зокрема, пропонується підвищити розмір допомоги на оздоровлення, а також на компенсацію вартості продуктів харчування.

 

Наразі на сайті Адміністрації Президента України триває збір підписів петиції на підтримку законопроекту №6292, яким пропонується відновити справедливі соціальні гарантії ліквідаторам-чорнобильцям. Також Президента закликають визначити законопроект як невідкладний до голосування в Верховній Раді.

Поширити
Новини