1. Головна
  2. Новини
  3. Віталій Хомутиннік: «Відродження» підтримує рішення президента щодо дострокового розпуску Верховної Ради

Віталій Хомутиннік: «Відродження» підтримує рішення президента щодо дострокового розпуску Верховної Ради

 

Депутатська група «Партія «Відродження» з розумінням поставилась до рішення президента щодо розпуску парламенту.

Про це заявив співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віталій Хомутиннік після консультацій лідерів парламентських фракцій із президентом України Володимиром Зеленським.

Як зазначив Віталій Хомутиннік, коаліція у Верховній Раді припинила своє існування ще 2016 року. Цей факт під час зустрічі з президентом визнали й представники фракцій, що входили до складу парламентської більшості.

Нардеп додав, що найближчими днями глава держави підпише указ про розпуск Верховної Ради, а ймовірною датою позачергових парламентських виборів стане 21 липня.

«Якщо завтра буде виданий відповідний указ про розпуск парламенту, депутатська група «Партія «Відродження» сприйме це з розумінням. Коаліції не існувало вже давно, але цей факт постійно приховувався. Фракції більшості – «Народний фронт» і БПП – порахували, скільки у них сьогодні депутатів, і визнали, що коаліція налічує 216 парламентарів», – наголосив Віталій Хомутиннік.

Він також повідомив, що під час зустрічі було ухвалено рішення про внесення змін до виборчого законодавства, зокрема, запровадження системи партійних відкритих списків на виборах до парламенту.

«Президент запропонував змінити закон про вибори народних депутатів і внести кілька правок. Це буде короткий законопроект, що стосуватиметься, по-перше, скасування мажоритарної системи, по-друге – зниження прохідного бар’єру для проходження у парламент до 3%. І третя правка, яка обговорювалася, – це уточнення норм про імперативний  мандат», – розповів Віталій Хомутиннік.

Нагадаємо, під час церемонії інавгурації  20 травня 2019 року президент  Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради.

 

Поширити
Новини