1. Головна
  2. Новини
  3. Віктор Остапчук: «Відродження України неможливе без відродження промисловості»

Віктор Остапчук: «Відродження України неможливе без відродження промисловості»

За підтримки народного депутата України, голови Харківської обласної організації партії «Відродження» Віктора Остапчука в селищі Ківшарівка Куп’янської міської ради відбулися урочисті заходи з нагоди 90-річчя від дня народження В.І. Кошелєва — легендарного керівника Куп’янського ливарного заводу, внесок якого в  розвиток регіону важко переоцінити.

Відродження України неможливе без відродження промисловості та економіки загалом. І в цьому сенсі життя та діяльність Віктора Івановича Кошелєва є взірцем і для нашого регіону, і для всієї країни.  Треба пам'ятати, що ми, українці, не гірші за інших, що ми можемо будувати найпотужніші заводи та зводити прекрасні міста, — зазначив В.М. Остапчук.

Віктор Кошелєв очолював КЛЗ майже з моменту початку його роботи, перетворив підприємство на флагман тракторного і сільськогосподарського машинобудування колишнього СРСР. За ініціативи Віктора Івановича  тут впроваджувались найпередовіші технології виробництва, встановлювалися сучасні автоматичні лінії тощо. Була налагоджена плідна співпраця з профільними компаніями Східної та Західної Німеччини, США, Швеції та інших країн. До речі,  засновник та керівник німецької фірми «GISAG», яка понад 10 років поставляла на завод автоматичні формовочні лінії, став особистим другом Віктора Кошелєва та його родини. На КЛЗ діяло 14 автоматичних ліній та 32 цехи,  де працювало понад 12 тисяч ливарників.

IMG_2207

КЛЗ став містоутворюючим підприємством для смт Ківшарівка, що перетворилося на одне з найбільш комфортних та красивих селищ країни. Віктор Іванович особисто курував будівництво 60 житлових будинків, 10 гуртожитків, 11 дитячих садків, ПТУ на 800 учнів з гуртожитком на 400 місць, сучасних та високооснащених поліклініки, лікувального корпусу медсанчастини, школи робітничої молоді, трьох середніх шкіл, музичної школи, Будинку побуту, Палацу культури, який тепер названий його іменем. Новаторські заслуги В.І. Кошелєва перед країною та земляками були відзначені орденом Леніна, трьома орденами Трудового Червоного Прапора, високими званнями Заслуженого машинобудівника УРСР, Заслуженого працівника охорони здоров’я та почесного громадянина міста Куп’янськ (посмертно).

Ми готувалися до відзначення 90-річчя від дня народження В.І. Кошелєва ще з літа минулого року, коли був виготовлений і встановлений його бюст авторства відомого скульптора, заслуженого діяча мистецтв України Олександра Рідного, — зазначив В.М. Остапчук. — Під знаком ювілею Віктора Івановича пройшов весь нинішній рік. Все, що ми робили в Ківшарівці, — починаючи з конкурсу дитячого малюнка під назвою «Серце віддаю людям» і закінчуючи відкриттям багатофункціонального міністадіону зі штучним покриттям, — присвячували пам'яті В.І. Кошелєва.

А безпосередньо в день народження Віктора Івановича, 11 листопада, у рамках ювілейних заходів в оновленому спортзалі ківшарівського Палацу культури відбувся турнір на Кубок ім. В.І. Кошелєва, який організатори пообіцяли зробити традиційним. Також  в теплому, душевному форматі «Голубого вогника» пройшла презентація книги «Мечта и дело Виктора Кошелева», яка була видана до дня народження легендарного директора КЛЗ за підтримки народного депутата Віктора Остапчука та Куп’янської міської ради. Колеги та  друзі поділилися спогадами про видатного керівника, який вплинув на долю  тисяч людей, а доньки Людмила та Наталія подякували за збереження пам’яті про  їх батька.DSC_0082_(2)

 

Як зазначив депутат Харківської обласної ради Вячеслав Чигрінов, 90-річчя В.І. Кошелєва було вирішено ознаменувати добрими, світлими справами.  Віктор Іванович любив дітей, багато зробив для розвитку охорони здоров'я — тому глибоко символічно, що саме 11 листопада відбулося відкриття після капітального ремонту 3-го поверху дитячого соматичного відділення Куп'янської міської лікарні (до речі, 1 млн. грн. субвенції з Держбюджету на оновлення лікарні було виділено завдяки зусиллям народного депутата В.М. Остапчука). Крім того, в дитячому садку №15 «Дельфін» було презентовано реалізований мініпроект з часткового ремонту системи опалення «Подаруємо тепло дітям», який переміг в обласному конкурсі мініпроектів «Разом у майбутнє». А ще 11 листопада засвітилися оригінальні ліхтарі відновленого вуличного освітлення в районі ПК ім. В.І. Кошелєва та храму Святих Петра і Февронії.

Кульмінацією заходів на честь 90-річчя від дня народження В.І. Кошелєва став концерт Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Г. Верьовки, який приїхав до Ківшарівки на запрошення В.М. Остапчука. Високе мистецтво видатного колективу виявилося співзвучним загальному настрою свята і особливій атмосфері гордості за видатного земляка — Віктора Івановича Кошелєва.

 

Поширити
Новини