1. Головна
  2. Новини
  3. Віктор Остапчук: Уряд має вирішити проблему аварійних мостів у країні

Віктор Остапчук: Уряд має вирішити проблему аварійних мостів у країні

 

Міністерство транспорту та інфраструктури має вирішити питання ефективності використання коштів «Укрзалізниці».

Про це під час брифінгу у Верховній Раді України заявив народний депутат групи «Партія «Відродження» Віктор Остапчук.

Сьогодні на балансі «Укрзалізниці» перебуває понад сто автодорожніх шляхопроводів, на обслуговування та ремонт яких відомство витрачає сотні мільйонів гривень, хоча ці об’єкти не задіяні в технологічному процесі залізниці.   

На думку народного депутата, автодорожні шляхопроводи повинні бути передані з балансу «УЗ» на баланс органів місцевого самоврядування. Утім, наразі це зробити неможливо без поправок до чинного законодавства, наголосив Віктор Остапчук. 

«У відносинах «Укрзалізниця – органи місцевого самоврядування» не наведено повного ладу. Нині багато місцевих рад згодні прийняти на баланс автомобільні шляхопроводи, але остаточне вирішення питання зависло через законодавчі нестиковки», – розповів Віктор Остапчук.

Політик пояснив, що, відповідно до статті 16 Закону «Про автомобільні дороги», мости і шляхопроводи можуть безоплатно передаватися з державної власності у комунальну за рішенням органів місцевого самоврядування.

«Проте ця норма не працює, оскільки в Законі «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» в переліку видів об’єктів, що підлягають безоплатній передачі з державної власності у комунальну, мости та шляхопроводи відсутні!» – наголосив Віктор Остапчук.

Тим часом 9 тисяч із наявних в Україні 17 тисяч мостів потребують ремонту, 4 тисячі – нагального ремонту. А державних грошей цьогоріч вистачає лише на 80.

Вирішенню проблеми могло би посприяти ухвалення законопроекту №1528 щодо внесення змін до статті 7 Закону «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності». Віктор Остапчук розробив та зареєстрував цей проект закону ще 2014 року, однак він досі не дійшов навіть до розгляду в сесійній залі.

Законодавча ініціатива народного депутата від «Відродження» спрямована на врегулювання ситуації з «мостами-сиротами», покращення контролю за їх технічним станом і забезпечення безпеки автомобільних перевезень. А кошти, вивільнені з утримання непрофільних активів, «Укрзалізниця» могла б використати на розвиток власної інфраструктури та інші важливі напрями.

Поширити
Новини