1. Головна
  2. Новини
  3. Віктор Остапчук пропонує розглянути питання профпридатності керівництва «Укрзалізниці» на РНБО

Віктор Остапчук пропонує розглянути питання профпридатності керівництва «Укрзалізниці» на РНБО

 

Народний депутат групи «Партія «Відродження» Віктор Остапчук закликав РНБО на найближчому засіданні розглянути питання про непрофесійну діяльність керівництва «Укрзалізниці», внаслідок якої підприємство опинилося на межі банкрутства.

Про це політик заявив під час брифінгу у Верховній Раді в середу.

За словами Остапчука, сьогодні українські залізниці перебувають у критичному стані, і причина цьому – некомпетентність та корумпованість керівного складу «УЗ».

«Голова правління «Укрзалізниці» через свою некомпетентність не може забезпечити належного фінансового потоку від основної діяльності компанії та впевнено веде залізницю до банкрутства. В галузі панує свавілля. Масово порушуються правила технічної експлуатації, технічні умови та технологічні інструкції, набув поширення чорний ринок вживаних контрафактних запчастин, що видаються за нові. Все частіше відбуваються пожежі локомотивів, сходження вагонів-локомотивів з рейок, аварії та інциденти. Що ще має статися, аби були прийняті відповідні кадрові рішення?» – заявив Віктор Остапчук.

Результатом непрофесійної діяльності стало те, що залізничний транспорт втратив здатність забезпечувати потреби населення та бізнесу в повному обсязі, відзначив політик.

«Скорочується ремонт основних фондів, зупинили розрахунки по боргах за поставлену продукцію. Реалізована в 2018 році провізна спроможність мережі залізничного транспорту погіршилась у 2,5 рази порівняно з нормативом, досягнутим 2014 року. 60% локомотивів не придатні до експлуатації та потребують капітального ремонту. Строк доставки завантаженого вагону в межах України перевищує норматив в 2,5 рази, що є потенційною загрозою накладення на «УЗ» багатомільярдних штрафів за невиконання умов перевезень», – підкреслив політик.

Проблемним є також питання оплати праці. Так, нині насилу виплачується заробітна плата працівникам «УЗ».

Віктор Остапчук підкреслив, що надзвичайно важливо підтримувати стан залізних доріг на належному рівні, оскільки галузь має ключове значення для економіки держави та її обороноздатності.

«Нинішня ситуація в «УЗ» є неприпустимою і такою, що загрожує національній безпеці України. Для країни, яка воює, критично важливо підтримувати галузь. На всіх рівнях мусять працювати справжні професіонали. Тому з огляду на озвучені факти, які стали наслідком непрофесійної діяльності керівництва «Укрзалізниці», я пропоную розглянути це питання на засіданні Ради національної безпеки та оборони», – наголосив Віктор Остапчук.

Поширити
Новини