1. Головна
  2. Новини
  3. Віктор Бондар: Верховна Рада до завершення каденції має скасувати грабіжницькі тарифи

Віктор Бондар: Верховна Рада до завершення каденції має скасувати грабіжницькі тарифи

 

До позачергових парламентських виборів 21 липня Верховна Рада має можливість ухвалити законопроект про зниження тарифів на комунальні послуги.

Про це під час засідання Погоджувальної ради керівників фракцій ВР заявив співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар.

Він зазначив, що впродовж останніх восьми місяців парламент лише обговорював питання зниження тарифів. За цей час ціни на газ в Європі, як і у всьому світі, знизились, що дає економічні підстави зменшити вартість палива й в Україні.

«Сьогодні ціна на газ в Європі вже опустилася до $200 за 1 тисячу кубометрів. Україна ж купує від європейських посередників за $300. Ціна блакитного палива на газовому хабі в Нідерландах цього тижня знизилась до $160 – це практично вдвічі дешевше, ніж купує Україна за тими контрактами, що уклав «Нафтогаз». На британському хабі NBP газ продають уже за $140. І ця тенденція продовжуватиметься, з огляду ще й на те, що сьогодні дуже великий обсяг зрідженого газу надходить на європейський ринок через морські термінали», – пояснив Віктор Бондар.

Він закликав парламент найближчим часом розглянути проект постанови №9252 про зниження тарифів на комунальні послуги, внесений народними депутатами групи «Партія «Відродження».

«Ми маємо нарешті примусити «Нафтогаз» відповісти за все, що вони наробили. Давайте ставити на голосування наш проект постанови, підписаний вісьмома керівниками фракцій, про що ми вже кілька місяців говоримо. Ми маємо примусити уряд «вмикати мізки». Нехай думають насамперед про людей, а не про чергові кредити від МВФ», – наголосив співголова депутатської групи «Партія «Відродження».

Він додав, що цього тижня парламент може розглянути питання про відставку уряду, втім, передусім, на думку Бондаря, потрібно заслухати звіт уряду про результати роботи.

«Треба хоча б тиждень виділити і заслухати кожного міністра – що видатного він зробив за три роки. А найголовніше, давайте займатися економікою і не лізти в дискусії щодо Виборчого кодексу. Це вже нічого не змінить, бо вибори пішли за старою системою», – закликав Віктор Бондар.

Поширити
Новини