1. Головна
  2. Новини
  3. Віктор Бондар: Урядова медреформа закриє для більшості українців доступ до послуг лікарів

Віктор Бондар: Урядова медреформа закриє для більшості українців доступ до послуг лікарів

Депутатська група «Партія «Відродження» не буде голосувати за медичну реформу у другому читанні, оскільки не бачить логіки цієї реформи.

Про це під час засідання Погоджувальної ради керівників фракцій заявив голова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар.

Він додав, що у групі категорично не підтримують запровадження платних медичних послуг для громадян, а також мають інші зауваження до реформи.

«Ми не будемо голосувати за медичну реформу у другому читанні, оскільки ми не бачимо логіки цієї реформи. Законопроект Міністерства охорони здоров'я України (МОЗ)  не дає відповіді на питання, чи буде запроваджене медичне страхування в нашій державі, а також про те, як будуть змінюватись заробітні плати лікарів. Наразі про збільшення зарплат медикам не йдеться, а більшість українців не зможуть отримати медичну допомогу», – сказав Віктор Бондар.

Він також назвав однією з найбільших загроз медичної реформи створення Національної служби здоров’я, що наразі передбачено законопроектом МОЗ №6327 (Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів).

За словами нардепа, цей новий державний орган не тільки дублюватиме функції Міністерства охорони здоров’я, але і може стати причиною корупції національного масштабу.

«До функцій Національної служби здоров’я пропонується віднести закупівлю ліків, медичного обладнання, а також укладання прямих договорів із лікарнями щодо їх державного фінансування. Такий обсяг повноважень, на нашу думку, буде породжувати корупцію. Адже кожен головний лікар в країні буде зобов’язаний приїжджати до Національної служби здоров’я для того, щоб укладати контакт на отримання державного фінансування. Наскільки я розумію, лікарям доведеться приїжджати не із «пустими руками», і домовлятися, скільки коштів він отримає на районну, міську лікарню чи обласну лікарню. По суті, це буде просто здирництво та корупція національного масштабу. Ми категорично не підтримуємо таку пропозицію», – підкреслив Віктор Бондар.

https://youtu.be/60R_UqDhPIM

Поширити
Новини