1. Головна
  2. Новини
  3. Віктор Бондар: Питання вступу до НАТО треба вирішувати на всеукраїнському референдумі

Віктор Бондар: Питання вступу до НАТО треба вирішувати на всеукраїнському референдумі

 

Одночасно з голосуванням щодо внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на членство України в ЄС та в Організації Північноатлантичного договору парламент має підтримати мораторій на підвищення комунальних тарифів для населення та ухвалити в другому читанні Виборчий кодекс.

Про це з трибуни Верховної Ради заявив співголова депутатської групи «Партія «Відродження», народний депутат Віктор Бондар.

Політик підкреслив, що група завжди підтримувала ініціативи парламенту щодо визначення для України європейського шляху. Депутати політсили голосували за Угоду про Асоціацію з ЄС, схвалили створення Антикорупційного суду та антикорупційних спецслужб. Утім, право остаточно вирішувати, бути чи не бути в ЄС та НАТО, належить насамперед народу України.

«Ми неодноразово заявляли про те, що більшість країн, які вступали до НАТО і ЄС, проводили це рішення через всенародний референдум, на якому громадяни самостійно визначалися, як рухатися далі. На жаль, в Україні ніхто не чує нашої позиції, що одночасно з президентськими виборами потрібно провести референдум. Сьогодні ми вважаємо, що внесення змін до Конституції – це, по суті, головний передвиборчий трюк влади», – наголосив Віктор Бондар.

За словами народного депутата, парламент спочатку має негайно запровадити мораторій на підвищення тарифів ЖКГ.

«Якщо президенту так уже потрібно провести ці зміни до Конституції, то давайте поставимо також вимогу скасувати грабіжницькі тарифи. Проголосуємо за проект постанови, який підписали лідери семи фракцій! Чого ж ви поховалися в кущах? Яка ще робоча  група, яку нам запропонував спікер? Це шлях в нікуди! Ніколи вони не скасують ці тарифи. Ставимо постанову і голосуємо. А потім зміни до Конституції», – закликав парламентарів Віктор Бондар. 

Як раніше повідомлялося, 7 лютого Верховна Рада України в другому читанні розглядає законопроект про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору).

Нагадаємо, 20 вересня 2018 року Рада підтримала законопроект про зміни до Конституції, скерувавши відповідний законопроект до Конституційного суду для його схвалення. В результаті документ з позитивним висновком знову повернули до парламенту, і 22 листопада Верховна Рада підтримала законопроект щодо членства України в ЄС і НАТО.

 

Поширити
Новини