1. Головна
  2. Новини
  3. Віктор Бондар: Акцент у розвитку українського АПК потрібно робити на переробку

Віктор Бондар: Акцент у розвитку українського АПК потрібно робити на переробку

 

Україна на державному рівні мусить розвивати аграрні переробні підприємства, а не лише стимулювати сировинний експорт.

Про це під час зустрічі з колективом агрофірми «Евріка» в Одеській області заявив співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар.

 

Він підкреслив, що сьогодні з держбюджету виділяються мільярди гривень дотацій на підтримку великих агрохолдингів. Водночас для фермерів і середніх виробників держпідтримка практично відсутня.

«На вашому підприємстві працює 600 осіб у літній сезон і 300 – в зимовий період. А якби держава надала кредит в 10 млн євро, що в масштабах бюджету не так уже й багато, підприємство забезпечило б роботою кілька тисяч осіб. Це приклад того, як неправильна державна політика не дозволяє вітчизняним виробникам робити ривок до розвитку. Тому я виступаю за зміну системи дотацій, за держпрограми для харчової та аграрної галузей», – сказав Віктор Бондар. 

Він додав, що економічна стратегія Партії «Відродження» передбачає надання «довгих» кредитів українським виробникам терміном на 10 років під 1,5-2% річних для закупівлі нового обладнання, а також низку інших стимулюючих механізмів.

«Ми пропонуємо програму звільнення від ПДВ всього обладнання, яке ввозиться для модернізації або створення нових виробництв. Щоб наші виробники могли виходити на ринки країн Близького Сходу, завойовувати нові ринки ЄС. Стимулом для створення нових робочих місць може служити повернення зарплати співробітників в обсязі річного фонду на сьомий рік від заснування нового підприємства. Так роблять італійці, поляки, хорвати. Вони це практикують, а нам пропонують: ви свою промисловість закрийте, а ми вас завалимо своїми товарами, своїм горошком, перцем. Такого не повинно бути!» – заявив співголова депутатської групи «Партія «Відродження».

 

Як зазначив керівник підприємства «Евріка» Михайло Білий, відсутність кредитування в Україні є серйозною проблемою для українських виробників.

«Застаріле обладнання, на якому ми працюємо, не може витримувати конкуренції з новітніми технологіями виробництва. Воно на 30% енергоємніше за те, що використовується в розвинених країнах. Власними силами ми, на жаль, з цим не впораємося. Тому питання кредитування для нас стоїть дуже гостро», – пояснив Михайло Білий.

 

Поширити
Новини