1. Головна
  2. Новини
  3. «Відродження» не підтримало урядову медичну реформу

«Відродження» не підтримало урядову медичну реформу

Депутатська група «Партія «Відродження» не голосувала за урядовий законопроект № 6327, яким в Україні запроваджуються платні медичні послуги.

Даний законопроект не можна назвати медичною реформою, оскільки він значно звузить можливості українців на отримання медичної допомоги.

Про це заявив перший заступник голови партії «Відродження» Володимир Пилипенко.

Він нагадав, що народні депутати групи «Партія «Відродження» входили до складу робочої групи при Верховній Раді України з питань доопрацювання медичної реформи. А також були присутні на засіданні Національної ради реформ при Президентові України, присвяченій цьому питанні.

Втім, не зважаючи на обіцянки, вимоги «Відродження» не були враховані в тексті законопроекту № 6327, внесеному в  підсумку Кабінетом Міністрів України до Верховної Ради. Тому група не голосувала за цей законопроект.

Серед таких умов Володимир Пилипенко назвав: безкоштовні пологи та безкоштовну медичну допомогу для дітей, а також можливість отримання медичних субсидій для малозабезпечених громадян.

«Якщо безкоштовна педіатрична допомога та пологи не будуть внесені у цей законопроект, партія «Відродження» не голосуватиме за нього, і це було нашою принциповою вимогою. Також у нас більше половини населення знаходяться за межею бідності! І саме їм повинні бути надані державні гарантії у повному обсязі. Є маса варіантів: це і страхова медицина, яку чомусь не хочуть вводити, і медична субсидія, яку теж не врахували. Не важливо, що це буде – принципово лише одне – додаткове фінансове навантаження не повинно лягати на плечі людей, як це пропонується зараз у формі співоплати, порушуючи Конституцію України», – наголосив Пилипенко.

За його словами, механізм медичних субсидій для незахищених верств населення – це міжнародна практика, аналоги якої успішно застосовуються в низці країн, зокрема, в Канаді та Болгарії, а також у Швейцарії.

 

Поширити
Новини