1. Головна
  2. Новини
  3. «Відродження» пропонує спрямувати кошти, які Харківщина отримає від видобування газу, на розвиток інфраструктури

«Відродження» пропонує спрямувати кошти, які Харківщина отримає від видобування газу, на розвиток інфраструктури

 

Кошти ренти від видобування корисних копалин, які повинна отримати Харківська область цього року, мусять піти на розвиток інфраструктури в тих районах, де працюють газовидобувні компанії.

Про це сьогодні на сесії Харківської облради заявив заступник голови обласної ради, керівник фракції «Відродження» в облраді Володимир Скоробагач.

Він нагадав, що з початку 2018 року набув чинності закон України, який передбачає відрахування 5% ренти від видобування нафти і газу до місцевих бюджетів. За прогнозами, цього року Харківська область повинна отримати за видобуток газу, нафти і газового конденсату близько 700 млн грн. Але ці кошти надходять до загального фонду обласного бюджету, тому вони витрачаються на зарплатню, оплату комунальних послуг та інші захищені статті видатків.

«При цьому люди не бачать змін. На територіях, де видобувається газ, повинні ремонтуватися лікарні та школи, відновлюватися дороги, що руйнуються важкою технікою видобувних компаній. Фракція «Вiдродження» вважає, що необхідно перераховувати ренту до спеціального фонду бюджету. Це дасть можливість використовувати їх на розвиток територій», – підкреслив Володимир Скоробагач.

За його словами, в червні на круглому столі у профільному комітеті Верховної Ради України пропозицію спрямовувати кошти ренти до спеціального фонду бюджету підтримало керівництво комітету.

Сьогодні за цю пропозицію проголосували й депутати Харківської облради.

Поширити
Новини