1. Головна
  2. Новини
  3. «Відродження»: Після розірвання Договору про дружбу українська влада має бути готовою до дзеркальних кроків РФ

«Відродження»: Після розірвання Договору про дружбу українська влада має бути готовою до дзеркальних кроків РФ

 

Термін дії Договору про дружбу та співробітництво з Росією завершується у квітні 2019 року. А отже, показове голосування за розірвання цього договору в парламенті – це спроба провладних фракцій отримати додаткові бали заради політичного рейтингу перед виборами.

Про це в ефірі телеканалу «Прямий» заявив співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар.

За його словами, ніхто не пропонує продовжувати договір, оскільки прямого діалогу між Україною та Російською Федерацією немає уже давно. Впродовж останніх чотирьох років практично всі перемовини між державами провадяться за допомогою посередників.

«Однак наша депутатська група ставить питання інакше: для чого це демонстративне голосування, якщо в квітні дія договору припиниться автоматично? Наскільки нам відомо, МЗС України вже надіслало відповідну ноту до Російської Федерації», – зауважив Віктор Бондар.

Він нагадав, що ще рік тому позиція Президента та депутатів коаліції щодо необхідності розірвання договору з РФ була протилежною.

«Нам говорили, що цього робити не можна, бо в договорі зафіксовані кордони України. Бо він регулює чорнобильські, культурні  питання і таке інше. Тобто дивує різка зміна позиції. Скажіть чесно людям, що, мовляв, ми граємося у велику політику, набираємо собі політичні бали перед виборами. І тоді не потрібно ділити парламент на «руки Кремля» і «патріотів», – зауважує політик.

Віктор Бондар додав, що, крім цього договору, є й інші. Загалом між Україною та РФ діють понад 400 угод, з них 72 – міжурядові. Що робити з ними?

«Ці угоди стосуються питань транспортного сполучення, транзиту, торгівлі, утилізації відходів ядерного палива, соціальної та культурної сфер. Ми маємо розуміти, що у відповідь на розірвання нами договору Росія вдасться до відповідних заходів. Наприклад, розірве певні торговельні угоди – і півмільйона людей в Україні залишаться без роботи. І що ми будемо з цим робити? Українська влада має бути готовою до цього. На жаль, такі непрагматичні та недалекоглядні речі відбуваються в українському суспільстві та політиці», – додав співголова депутатської групи «Партія «Відродження».

 

Поширити
Новини