1. Головна
  2. Новини
  3. «Відродження» передало Миколі Кулебі понад 50 тис. підписів українців на підтримку законопроекту щодо соцзахисту родин з дітьми

«Відродження» передало Миколі Кулебі понад 50 тис. підписів українців на підтримку законопроекту щодо соцзахисту родин з дітьми

 

24 січня відбулася зустріч першого заступника голови партії «Відродження» Володимира Пилипенка та народного депутата групи «Партія «Відродження» Андрія Шипка з Уповноваженим Президента з прав дитини Миколою Кулебою.

Зустріч була присвячена подальшій долі законопроекту №6063-д щодо посилення соціального захисту родин з дітьми.

Представники партії «Відродження» передали Уповноваженому Президента з прав дитини 52000 підписів українців, які у такий спосіб висловили свою підтримку законопроекту №6063-д. Також політики звернулися до Миколи Кулеби з проханням донести важливість цього законопроекту до глави держави, аби Президент визначив його як невідкладний для голосування у Верховній Раді.

Своєю чергою Микола Кулеба під час зустрічі підкреслив, що, на його думку, законопроект №6063-д допоможе створити кращі соціальні умови для дітей в Україні, а отже, сприятиме посиленню захисту прав дитини.

«Я був категорично проти урізання соціальних гарантій для дітей, проведених у рамках економії бюджету. І я неодноразово звертався з цього приводу до прем’єр-міністра. Торік Президент підписав зміни до закону «Про національну безпеку», і туди ми також внесли питання безпеки дітей. Ваш законопроект теж стосується проблем дитячої безпеки і пропонує шляхи їх вирішення. Чи може бути ефективною освіта, якщо дитина приходить до школи голодною? Чи може дитина за таких чи інших подібних умов нормально розвиватися, бути мотивованою, зростати особистістю? Звісно, ні. Тому в цьому питанні я є прихильником комплексного підходу і вважаю, що сьогодні необхідна спеціальна державна програма для захисту дитинства. Це, власне, й започатковує ваш проект закону. Гадаю, він здатен об’єднати сесійну залу довкола цієї ідеї», – сказав під час зустрічі Уповноважений Президента з прав дитини.

Народний депутат Андрій Шипко подякував за підтримку законодавчої ініціативи партії «Відродження», а також додав, що депутатська група продовжить боротьбу за включення законопроекту до порядку денного парламенту.

«Ми сьогодні принесли 52 тисячі живих підписів громадян – з їхніми адресами, телефонами. Ці люди з усіх областей України висловилися на підтримку законопроекту №6063-д. Вони щиро відгукнулися на цей посил. Бо нині будь-яка мама вам скаже, що підтримки держави не вистачить навіть на придбання однієї упаковки памперсів. У держави має бути системний підхід до захисту дитинства, до покращення соціального забезпечення дітей. Дитина і сім’я мусять бути в центрі уваги держави, тільки тоді ця держава матиме право на майбутнє. Найближчого сесійного тижня ми кардинально поставимо питання про винесення цього законопроекту на голосування у парламенті», – підкреслив Андрій Шипко.

Як додав перший заступник голови партії «Відродження» Володимир Пилипенко, законопроект №6063-д відновлює державну політику щодо захисту дитинства, яку Кабінет міністрів скасував понад 3 роки тому.

«Цей законопроект повертає право дитини на безкоштовне харчування у школах, принаймні в початкових класах, повертає безкоштовний проїзд для дітей у громадському транспорті. Ми хочемо запровадити спеціальні стипендії для дітей-інвалідів, для дітей із багатодітних родин, дітей учасників АТО. І мені дуже приємно, що Уповноважений Президента з прав дитини цілковито на нашому боці. Він сьогодні повторно звернувся до голови Верховної Ради з проханням включити цей законопроект до порядку денного. Держава має інвестувати в майбутнє – у своїх дітей», – наголосив Володимир Пилипенко.

Як повідомлялося раніше, законопроект №6063-д передбачає підвищення майже вдвічі виплат при народженні дитини – до 72–86 тис. гривень. А також збільшення розміру допомоги одиноким матерям, повернення безкоштовного харчування у школи й дитсадки, відновлення інших соціальних гарантій, скасованих Кабінетом міністрів 2014 року в рамках економії бюджету. Співавторами законопроекту є 32 народних депутати з усіх парламентських фракцій та груп.

Поширити
Новини