1. Головна
  2. Новини
  3. «Відродження» ініціюватиме парламентські слухання на тему вдосконалення позашкільної освіти, – Пилипенко

«Відродження» ініціюватиме парламентські слухання на тему вдосконалення позашкільної освіти, – Пилипенко

 

Депутатська група «Партія «Відродження» готова ініціювати парламентські слухання у Верховній Раді та розробити конкретні законодавчі зміни для розвитку системи позашкільної освіти.

Про це під час розширеної Всеукраїнської наради «Позашкільна освіта в умовах децентралізації» розповів голова Політради Партії «Відродження» Володимир Пилипенко.

Як підкреслив політик, право на позашкільну освіту в Україні закріплене Конституцією, втім, нині можливість збереження цієї системи залежить від наявності коштів у місцевих бюджетах.

«Якщо в місті є більше умов для того, щоб діти після шкільних занять займалися спортом, змістовним дозвіллям, то, на жаль, в селах таких можливостей бракує. Я розумію, що існують проблеми з фінансуванням, що, можливо, не вистачає коштів для позашкільної освіти, яка повинна фінансуватися ОТГ. Саме тому сьогодні відбувається ця нарада за участі представників місцевих громад, і саме тому «Відродження» тут. Ми заявляємо, що готові долучатися до вирішення проблеми збереження закладів позашкільної освіти в Україні», – запевнив Володимир Пилипенко. 

За словами політика, політична сила готова надати юридичну допомогу в підготовці законодавчих змін для повноцінного функціонування системи позашкільної освіти. 

«У Партії «Відродження» уже є досвід проведення тематичних круглих столів у Верховній Раді, зокрема, щодо підтримки вітчизняної промисловості, соціального захисту ліквідаторів-чорнобильців. Проблему позашкільної освіти теж потрібно піднімати на загальнонаціональний рівень, тому що у її вирішенні зацікавлена вся Україна. Адже ми говоримо про наших дітей. Ми говоримо про майбутнє нашої держави», – сказав політик. 

Як зазначив директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Володимир Вербицький, наразі надважливо знайти шляхи збереження позашкільних закладів у всіх куточках країни.

«Я сьогодні не говорю про якийсь окремий заклад, я говорю про всі позашкільні заклади. Тому що багато в чому завдяки роботі, яку вони провадять, формується світогляд дитини, її здібності. Нам потрібно думати про трудове, екологічне та культурне виховання дітей, і не важливо – в Києві це, в районному центрі чи в селі. Це мусить бути в кожній школі, в кожній громаді», – зазначив Володимир Вербицький.

Поширити
Новини