1. Головна
  2. Новини
  3. Василь Гуляєв: Додаткових 14 млрд грн з держбюджету на субсидії вистачить тільки до жовтня

Василь Гуляєв: Додаткових 14 млрд грн з держбюджету на субсидії вистачить тільки до жовтня

Влада приховує справжні масштаби дефіциту коштів держбюджету, необхідних для компенсації комунальних пільг і субсидій.

Про це заявив народний депутат групи «Партія «Відродження» Василь Гуляєв.

За його словами, додаткові суми, які пропонується направити з держбюджету на компенсацію субсидій законопроектом №6600, дозволить покрити тільки половину заборгованості, що утворилася.

«На цьому тижні уряд пропонує парламенту прийняти зміни до Державного Бюджету, яким пропонується виділити 14,1 млрд. грн. на компенсацію субсидій. Цієї суми буде достатньо для погашення тільки половини поточної заборгованості держави перед виробниками і постачальниками комунальних послуг. Через прорахунки при підготовці до прийняття держбюджету на 2017 рік, кошти, призначені на покриття комунальних пільг, закінчилися вже в травні. Так, за станом на 1 червня 2017 загальна заборгованість перед підприємствами за надані житлово-комунальні послуги вже перевищила 60 млрд. Гривень. З них борг держави – в 30,8 млрд. грн., ще 29,2 млрд. грн. заборгувало населення», – повідомив Василь Гуляєв.

Він зазначив, що за розрахунками фахівців, додаткових 14,1 млрд грн, передбачених поправками до держбюджету законопроектом №6600, вистачить тільки до жовтня, тобто – до початку опалювального сезону.

«За п'ять місяців цього року вже узгоджені і підписані протоколи розрахунків по пільгах та субсидіях на 56,6 млрд гривень. Навіть за найскромнішими оцінками, які наводить Асоціація «Укртеплокомуненерго», на компенсацію комунальних пільг і субсидій потрібно близько 75-77 млрд. грн. А далі, якщо судити по намірам прем'єр-міністра, про що він відкрито заявляв на засіданні Кабміну в червні, є ризик, що уряд поставить ультиматум місцевій владі: хочете отримувати газ і тепло, покривайте борги по субвенціях з місцевих бюджетів. Нібито у місцевих бюджетів достатньо коштів для компенсації субдсідій, оскільки, на думку прем'єра, децентралізація дає їм «гігантські» можливості. Ми з таким підходом категорично не згодні», –додав народний депутат.

І заявив, що «Відродження» вважає неприпустимим перекладати на місцеві бюджети зобов'язання по компенсації недоплат з держбюджету в частині комунальних субвенцій. І буде вимагати від уряду виконання своїх зобов'язань по фінансуванню субсидій в повному обсязі.

Поширити
Новини