1. Головна
  2. Новини
  3. Валерій Писаренко закликав уряд спростити порядок встановлення інвалідності в Україні

Валерій Писаренко закликав уряд спростити порядок встановлення інвалідності в Україні

Сьогодні в Україні необхідно не лише привести законодавство щодо соцзахисту осіб з інвалідністю у відповідність із Конвенцією ООН, а й змінити нормативну базу уряду для таких громадян. Передусім потрібно спростити порядок встановлення інвалідності.

Про це народний депутат групи «Партія «Відродження» Валерій Писаренко заявив під час розгляду в Верховній Раді законопроекту №6710 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо соціального захисту осіб з інвалідністю)».

Він підкреслив, що до нього як до парламентаря щороку звертаються громадяни з обмеженими можливостями, які скаржаться на складну процедуру одержання статусу інвалідності.

«Люди розповідають про проблеми, які виникають під час переоформлення статусу інвалідності щороку, скаржаться на постійну необхідність отримання нових довідок, документів, підтверджень. Нам потрібно від цього відійти і полегшити життя людей з особливими потребами. І без того інфраструктура більшості українських міст не пристосована до вимог людей з інвалідністю. То бодай знищимо бюрократичні перепони, які перешкоджають нормальному існуванню у суспільстві таких наших співгромадян. Я вже спрямував відповідні депутатські звернення на адресу перших осіб держави. І закликаю нарешті спільно вирішити питання, які стосуються людей з обмеженими можливостями», – підкреслив Валерій Писаренко.

19 грудня Верховна Рада ухвалила законопроект №6710, який змінив в українському законодавстві термін «інвалід» на «людина з інвалідністю». За проголосували 232 народних депутати.

Поширити
Новини