1. Головна
  2. Новини
  3. Валерій Писаренко: Закон про мову не можна розглядати у період передвиборчої боротьби

Валерій Писаренко: Закон про мову не можна розглядати у період передвиборчої боротьби

 

Проект закону про забезпечення функціонування української мови як державної (№5670-д) має зберігати баланс інтересів усіх громадян України. Саме тому він потребує доопрацювання.

Про це під час ефіру на телеканалі «Наш» заявив народний депутат групи «Партія «Відродження» Валерій Писаренко.

За словами народного депутата, не можна розглядати закон про мову в період передвиборчої боротьби кандидатів у Президенти України. Законопроект потрібно відправити на повторне друге читання і повернутися до його розгляду в парламенті, коли будуть врегульовані всі спірні питання. 

«Можливо, до мовного закону потрібно повернутися тоді, коли ми будемо розуміти, що він зможе врегулювати всі ті ситуації, які сьогодні виникають. У мене понад 100 правок до закону. Зокрема, потрібно залишити державну мову у всій державній сфері, у сфері освіти. Це безумовно. Втім, не треба лізти до людей, вибачте, на кухню. Громадяни мають самі визначитися, якою мовою говорити», – вважає Валерій Писаренко.

Також він додав, що сьогодні є також актуальним питання обов’язкового знання англійської мови працівниками державних установ. 

«Як ми можемо вважати себе конкурентоспроможними, коли більшість державних службовців та державних менеджерів вважають англійську мовою інопланетян? Як ми маємо конкурувати у світі, якщо не послуговуємося міжнародною мовою спілкування?» – додав народний депутат.

Нагадаємо, Верховна Рада цього пленарного тижня продовжує розгляд законопроекту про мову, до якого було внесено понад дві тисячі поправок. Наразі Верховна Рада розглянула близько 1500 поправок.

 

Поширити
Новини