1. Головна
  2. Новини
  3. Валерій Писаренко вимагає провести перепис населення України

Валерій Писаренко вимагає провести перепис населення України

 

Народний депутат групи «Партія «Відродження» Валерій Писаренко заявив про необхідність проведення всеукраїнського перепису населення країни у 2019 році одночасно з виборами.

Це дозволить принаймні заощадити бюджетні гроші, бо регулярно, від 2012 року, фінансується підготовка до перепису – розробка комп’ютерних програм, виготовлення картографічних матеріалів, оплата роботи тимчасових співробітників тощо.

Парламентар вже скерував до Кабінету міністрів України відповідне депутатське звернення.

Валерій Писаренко зазначив, що відсутність достовірних цифр про кількість і склад населення країни – це основа для корупції, насамперед у системі державного соціального забезпечення.

Через те, що цифри на папері не відповідають реальності, з’являється можливість маніпуляцій при розрахунку прожиткового мінімуму, під час виплати соціальної допомоги та субсидій. Зростає ймовірність помилки при реалізації пенсійної реформи, яка базується на кількості працюючого населення.

«Зараз влада «грається з цифрами», не маючи точних і свіжих даних про демографічну ситуацію в країні. І чим більше в них похибок, тим більше можливостей для того, щоб підміняти економічні показники і результати виборів. Перепис дозволить зрозуміти реальну ситуацію в країні, проблеми розвитку і використання ресурсів. Ми зможемо оцінити втрати від безконтрольної міграції», – зазначив народний депутат.

За словами політика, в Україні перепис населення не проводився 17 років. Хоча, за правилами ООН, його необхідно організовувати щодесять років. Всеукраїнський перепис переносили кілька разів і нарешті відклали до 2020 року.

Поширити
Новини