1. Головна
  2. Новини
  3. Валерій Писаренко просить зменшити відрахування прибутку НАН України до Державного бюджету

Валерій Писаренко просить зменшити відрахування прибутку НАН України до Державного бюджету

 

Народний депутат України Валерій Писаренко вимагає, щоб 70% частини прибутку залишалася на підприємствах Національної академії наук України і використовувалася для їх подальшого розвитку.

Депутатський запит щодо стимулювання діяльності державних підприємств НАН України через зменшення частини прибутку, яка передається до Державного бюджету, парламентар спрямував на ім’я прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

За словами Валерія Писаренка, Національна академія наук сьогодні недостатньо фінансується, що призводить до згортання перспективних напрямів наукових досліджень, зокрема таких, що є критичними для незалежності країни та її обороноздатності.

«Державні підприємства в системі НАН мають стати головним майданчиком для впровадження нових високотехнологічних розробок Академії. Але це неможливо без постійного розвитку їх матеріально-технічної бази, яка повинна відповідати сучасним вимогам світового високотехнологічного ринку», – йдеться у депутатському запиті.

Валерій Писаренко вважає, що модернізація підприємств може здійснюватися за рахунок їх прибутку, але це не є можливим за сучасних умов, оскільки 75% прибутку державних підприємств відраховується до Державного бюджету України.

Щоб прискорити вирішення цієї проблеми, нардеп просить Кабінет міністрів невідкладно внести зміни до порядку відрахування до Державного бюджету частини чистого прибутку державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями.

Поширити
Новини