1. Головна
  2. Новини
  3. Валерій Писаренко просить не допустити скорочення доходів бюджету Харкова

Валерій Писаренко просить не допустити скорочення доходів бюджету Харкова

 

Народний депутат групи «Партія «Відродження» Валерій Писаренко звернувся до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням не допустити скорочення інвестиційних видатків територіальної громади Харкова.

Причина депутатського запиту – законопроект №8124 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні», внесений Кабінетом міністрів.

За словами політика, урядовий документ передбачає скасування пайової участі замовника у розвитку інфраструктури населеного пункту. А це призведе до значних щорічних втрат місцевих бюджетів. Лише Харків недоотримає близько 17 млн гривень, що становить 17,5% доходів бюджету розвитку міста.

«Кабінет міністрів не надав належних фінансово-економічних розрахунків та пропозицій щодо джерел покриття втрат доходів місцевих бюджетів, що суперечить частині 3 статті 142 Конституції України, згідно з якою витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою», – йдеться у запиті Писаренка до Гройсмана.

Депутат запевняє, що запропонована Кабінетом міністрів ініціатива не знайде підтримки в парламенті. Тому просить уряд переглянути та представити доопрацьований законопроект після консультацій з органами місцевого самоврядування щодо збалансованості бюджетів місцевих громад.

 

Поширити
Новини