1. Головна
  2. Новини
  3. В Умані відкрили оновлену історичну частину дендропарку «Софіївка»

В Умані відкрили оновлену історичну частину дендропарку «Софіївка»

 

27 квітня в Умані відбулося відкриття оновленої історичної частини дендропарку «Софіївка».

Ініціатором проекту та автором пропозиції щодо реконструкції «Софіївки» став народний депутат групи «Партія «Відродження» Антон Яценко.

 
 

 Ідея проекту полягала в тому, щоб повернути до первісного вигляду старовинну частину парку, закладеного наприкінці XVIII століття. Саме таким його бачила дружина графа Станіслава Потоцького – Софія, якій і було подаровано цей живий пам’ятник коханню. 

Також відновлено «Звіринець», заснований ще Потоцьким: там житимуть близько 30 екзотичних тварин – благородні олені, європейські лані, муфлони, лами, верблюди, мунтжаки та інші.

Асфальт на доріжках замінили на гранітну бруківку, а центральна алея демонструє експозицію з фрагментом бруківки 1838 року.

 
 

Водночас знамениті фонтани та водограї «Софіївки» доповнилися багатоярусним прогулянковим комплексом водоспадів «Тризуб Посейдона».

 
 
 

Створено алею магнолій з ексклюзивними сортами рослин, яких немає в Україні, а також висаджені інші рідкісні рослини. І це є особливістю «Софіївки», адже від часу заснування парку в ньому висаджували екзотичні дерева, завезені з різних країн світу.

 
 
 

Відтепер біля центрального входу в парк відвідувачів зустрічатимуть скульптури Софії та Станіслава Потоцьких.

 
 

«Ці оновлення дадуть змогу «Софіївці» потрапити до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Впевнений, що потік туристів до Умані збільшиться у кілька разів, і Умань має всі шанси стати європейським центром туризму. Роблю усе можливе для цього», – підкреслив Антон Яценко.

Під час відкриття оновленої історичної частини «Софіївки» актори в стилізованих костюмах відтворили атмосферу епохи Потоцьких. Також відбулися виступи струнного камерного оркестру Kyiv Fantastic Orchestra та концерт народного артиста України Володимира Гришка.

 

 

Поширити
Новини