1. Головна
  2. Новини
  3. Уповноважений Президента України з прав дитини підтримав законопроект «Відродження» №6063

Уповноважений Президента України з прав дитини підтримав законопроект «Відродження» №6063

Законопроект №6063 про посилення соцзахисту родин з дітьми, зареєстрований депутатською групою «Партія «Відродження», підтримав Уповноважений Президента України із прав дитини Микола Кулеба.

Про це йдеться у листі від посадовця на адресу першого заступника голови Партії «Відродження» Володимира Пилипенка.

В офісі Уповноваженого Президента з прав дитини зазначили, що законодавча ініціатива групи «Партія «Відродження» дозволить підвищити рівень забезпечення сімей з дітьми та покращити якість життя дітей.

«Уповноважений Президента України з прав дитини підтримує законодавчу ініціативу щодо встановлення розміру допомоги при народженні дитини у кратному співвідношенні до прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років...Законопроект №6063 може бути рекомендований Верховній Раді для прийняття за основу з урахуванням висловлених зауважень», – йдеться у листі.

Зокрема, зауваження стосуються пропозиції щодо виплати допомоги при народженні дитини одноразово, а також технічної правки у норму про відпуску для догляду за дитиною. Втім, за словами першого заступника голови Партії «Відродження», ці рекомендації вже враховані робочою групою у профільному Комітеті ВРУ.

«Наразі робота над законопроектом триває у профільному Комітеті ВР з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму. Де працює робоча група, яка має врахувати всі рекомендації та зауваження. Хочу підкреслити, що жоден з членів робочої групи не піддає сумніву необхідність збільшення рівня допомоги при народженні дитини. В той же час тривають дискусії навколо норми про можливість одноразової виплати такої допомоги. Деякі народні депутати, як і Уповноважений Президента із прав дитини, вважають, що "дитячі гроші" можуть в такому разі використовуватись не за призначенням. Ми запропонували альтернативний варіант, ми продовжуємо наполягати на багатократному збільшенні розміру допомоги при народженні дитини, але пропонуємо розглянути варіант розподілення суми цієї допомоги на декілька платежів. При цьому, перша виплата, за нашими пропозиціями, має становити не менше 20 тисяч гривень. Це гроші, які батьки витрачатимуть на речі першої необхідності для малюка. В цілому, ми вважаємо, що розмір щомісячних виплат на дитину має становити не менше прожиткового мінімуму, який з 1 травня 2017 року складатиме 1426 гривень на місяць. Щодо норми про відпустки для матерів та їх впливу на отримання допомоги, під час засідання робочої групи були прийнято рішення, що допомога при народженні дитини, а також інші виплати на дитину будуть виплачуватись без будь-яких додаткових умов. Працює жінка чи ні - на отримання допомоги на дитину це впливати не буде, виплата зберігається в будь-якому разі. Тобто, норма нашого законопроекту навіть посилюється. Дискусії наразі тривають і ми будемо повідомляти про хід доопрацювання законопроекту», – розповів перший заступник голови Партії «Відродження» Володимир Пилипенко.

1_АПУ дитина 2_АПУ_дитина

Поширити
Новини