1. Головна
  2. Новини
  3. Українців просять підтримати петицію за відновлення соціальних гарантій для чорнобильців

Українців просять підтримати петицію за відновлення соціальних гарантій для чорнобильців

 

Ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС закликали українців підтримати петицію про відновлення соціальних гарантій постраждалим від чорнобильської катастрофи. Петиція зареєстрована на офіційному сайті Адміністрації Президента України з метою закликати главу держави визначити законопроект депутатської групи «Партія «Відродження» №6292 як невідкладний для розгляду у Верховній Раді.

Про це на брифінгу в парламенті розповіли ліквідатори-чорнобильці Ізюмської організації «Спілка Чорнобиля України» спільно з автором петиції – народним депутатом групи «Партія «Відродження» Віктором Остапчуком.

«Я та мої колеги з депутатської групи – мажоритарники, і ми не лише знаємо настрої чорнобильців, а й добре обізнані з їх проблемами. Тому ми ініціювали законопроект №6292, який покликаний відновити соціальні права ліквідаторів. 31 січня ми зареєстрували на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України петицію з проханням гарантувати справедливий соціальний захист людей, які втратили здоров’я, усуваючи наслідки страшної аварії. Ми також закликаємо визначити законопроект №6292 як не відкладний», – зазначив народний депутат. 

Законопроект №6292 депутати групи «Партія «Відродження» зареєстрували ще 5 квітня 2017 року. Викладені в цьому документі пропозиції щодо відновлення соціальної справедливості для усіх категорій постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, стосуються майже 2 млн громадян. Але голова Верховної Ради Андрій Парубій досі не виніс законопроект на голосування до сесійної зали.

За словами голови Ізюмської організації «Спілка Чорнобиля України» Сергія Беліченко, держава повинна нарешті забезпечити гідну пенсію ліквідаторам аварії та постраждалим через її наслідки.

«Сьогодні ми та наші сім’ї не почуваємося захищеними. Звичайно, наші права мав би захищати закон про Статус соціального захисту чорнобильців, ухвалений ще 1991 року. Але зміни, внесені до нього впродовж останніх 28 років, та традиційно часткове фінансування чорнобильських програм зробили наші права майже декларативними. Хоча стаття 22 Конституції вказує, що привнесення змін до законів не повинно допускати звуження обсягу існуючих прав. Знаючи таку позицію держави стосовно чорнобильців, хто піде ризикувати своїм життям і здоров’ям, якщо знову виникне потреба в ліквідації наслідків якоїсь техногенної чи природної катастрофи?» – зазначив він.

Нагадаємо, законопроектом №6292 пропонується збільшити розмір пенсійного забезпечення для постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС і скасувати обмеження максимального розміру пенсії для чорнобильців. Крім того, передбачається проведення перерахунку різних державних допомог, на які мають право ліквідатори та постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС. Зокрема, пропонується підвищити розмір допомоги на оздоровлення, а також на компенсацію вартості продуктів харчування.

 

  

 

 

Поширити
Новини