1. Головна
  2. Новини
  3. У «Відродженні» вимагатимуть закласти в Бюджет-2019 збільшення пенсій чорнобильцям

У «Відродженні» вимагатимуть закласти в Бюджет-2019 збільшення пенсій чорнобильцям

 

Верховна Рада мусить до початку розгляду Державного бюджету України на наступний рік ухвалити законопроекти, що передбачають підвищення соціальних виплат постраждалим та ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Про це під час брифінгу у Верховній Раді України повідомив народний депутат групи «Партія «Відродження» Антон Яценко, який є автором двох нових проектів закону – №8593 та №8594.

Законопроектом №8593 пропонується внести зміни до закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи щодо забезпечення державних гарантій та соціальної підтримки». Зокрема, на законодавчому рівні заборонити будь-які обмеження чи призупинення виплат пенсій, компенсацій і пільг цим категоріям українців. Серед інших пропозицій – встановлення додаткових пенсій за шкоду, заподіяну здоров’ю.

«Для першої категорії така пенсія не може бути нижчою за 100% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. А для другої, третьої і четвертої категорій така пенсія не може бути нижчою за 50% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність», – розповів Антон Яценко.

Також пропонується встановити пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи в таких обсягах: для першої групи інвалідності – не нижче як десять мінімальних пенсій за віком, для другої групи – вісім мінімальних пенсій, для третьої групи – шість. А діти з інвалідністю мають отримувати три мінімальні пенсії за віком», – уточнив Антон Яценко.

Він додав, що ці виплати мають бути гарантовані державою не залежно від того, працює пенсіонер, який постраждав внаслідок аварії на ЧАЕС, чи ні. Також законопроект передбачає відновлення пільг та компенсацій потерпілим дітям та їх батькам.

Другий законопроект – №8594 – пов’язаний із першим, зазначив Антон Яценко. Ним пропонується внести зміни до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення державних гарантій та соціальної підтримки громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Депутатська група «Партія «Відродження» вимагатиме ухвалити ці законодавчі ініціативи напередодні розгляду Державного бюджету України на 2019 рік.

«Я впевнений, що народні депутати мусять розглянути мої законопроекти, як і ті, що їх раніше подали колеги. Це наш борг перед суспільством! Коли до парламенту буде внесений проект Бюджету на 2019 рік, наша група наполягатиме на врахуванні цих пропозицій. Переконаний, що якісь компроміси ми знайдемо», – зауважив Антон Яценко.

Нагадаємо, що раніше у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №6292 про відновлення соціальних гарантій для постраждалих від аварії на ЧАЕС, який Партія «Відродження» розробила спільно з представниками чорнобильських організацій.

Також Партія «Відродження» розробила типові форми звернень до Пенсійного фонду, а також судові позови для того, аби чорнобильці, не чекаючи на ухвалення законопроекту №6292, могли відстоювати свої права у судовому порядку.

Поширити
Новини