1. Головна
  2. Новини
  3. У «Відродженні» запропонували підвищити штрафи за незаконне перевезення товарів

У «Відродженні» запропонували підвищити штрафи за незаконне перевезення товарів

 

Депутатська група «Партія «Відродження» пропонує підвищити штрафи за перевезення контрабанди. А також запровадити альтернативну санкцію – 100% штраф із можливостю розмитнити товари після сплати всіх необхідних платежів.

Із такою пропозицією під час засідання Погоджувальної ради керівників фракцій ВР 2 липня виступив співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар.

Він зазначив, що запропоновані урядом підходи для боротьби з контрабандистами – такі як долучення до процесу огляду вантажів на митницях поліцейських, а також повернення кримінальної відповідальності за незаконне перевезення товарів – не будуть ефективними.

«Уже втретє за три роки оголошують боротьбу з контрабандою. Я підтримую ініціативу міністра внутрішніх справ завести поліцію на кордони. Але хочу впевнено і професійно заявити, що це не зарадить ситуації, бо в боротьбі з контрабандою мусить бути задіяна інтелектуальна складова. Сьогодні ДФС фактично знищили Митну службу, втратили систему обміну даними із сусідніми країнами: про машини, які перетинають кордон, про номерні знаки, про коди товарів, про митну вартість. По суті, цими процесами зараз керує департамент «К» СБУ», – заявив Бондар.

Він додав, що для ефективної боротьби з контрабандою необхідно розвивати аналітичну складову роботи митниці.

«Має бути створена система аналізу ризиків, мусять працювати фахівці, здатні аналізувати, які товари, в яких сферах, на яких митницях, за якою митною вартістю розмитнюються, чому на одній митниці вони розмитнюються втричі дешевше, ніж на іншій, які нетипові перевезення здійснюються, які товари не притаманні тим країнам, звідки надходять», – сказав нардеп.

Щодо криміналізації контрабанди, то, за словами народного депутата, таке рішення лише посилить навантаження на слідчі органи, втім, не дасть позитивного результату для бюджету.

«У 2011 році з 300 «контрабандних» кримінальних справ лише 3 були завершені і люди отримали реальні терміни. Все інше було «продано» в судах. Тож Україна пішла європейським шляхом і взагалі декриміналізувала цю статтю. І ми теж пропонуємо вдатися до досвіду Європи. Контрабандний товар конфіскують і виписують штраф у розмірі 100% від вартості контрабанди. Отже, держава отримує подвійну вигоду – сам товар і сплачений штраф. І таке економічне покарання є значно ефективнішим», – наголосив співголова депутатської групи «Партія «Відродження». 

Поширити
Новини