1. Головна
  2. Новини
  3. У «Відродженні» вимагають викликати Коболєва в Раду через недопуск Рахункової палати до аудиту «Нафтогазу України»

У «Відродженні» вимагають викликати Коболєва в Раду через недопуск Рахункової палати до аудиту «Нафтогазу України»

 

Депутатська група «Партія «Відродження» вимагає викликати в парламент керівника НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва.

Про це під час засідання Погоджувальної ради 3 грудня заявив співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар.

Він наголосив, що «Нафтогаз України» не допускає до проведення аудиту своєї діяльності представників Рахункової палати України, що є неприпустимим.

«Ми хочемо добитися, щоб все ж таки відбулася перевірка «Нафтогазу України». Ця компанія сьогодні грабує українців, а собі виписує заробітні плати і премії найвищі в Європі – такі, що керівникам європейських нафтогазових підприємств і не снилися. При цьому вони дозволяють собі не допускати до перевірки представників Рахункової палати, які діють від імені ВР. То в мене запитання: як на це реагує Верховна Рада?» – заявив Віктор Бондар.

Він припустив, що керівництво «Нафтогазу України» не хоче допускати Рахункову палату до аудиту, аби не була з’ясована реальна ціна газу для українців.

«Вартість газу українського видобутку щонайменше втричі нижча за ту ціну, за якою уряд сьогодні пропонує нам купувати так званий імпортний газ, що насправді перемішаний з нашим. Тарифи в Україні завищені щонайменше вдвічі. Ми наполягаємо поставити на голосування проект постанови, який спільно підписали лідери фракцій, про скасування підвищення тарифів на газ для населення, перегляд тарифів і про те, щоб ці тарифи були приведені до нормального економічно обґрунтованого рівня», – закликав співголова депутатської групи «Партія «Відродження».

Він наголосив, що відзвітувати в парламенті мають також очільники Міністерства енергетики та Мінсоцополітики.

«Ми вимагаємо: давайте викличемо до парламенту представників «Нафтогазу України», Міністерства енергетики, Міністерства соціальної політики. І кожного заслухаємо, аби встановити, яка реальна собівартість видобування газу та якими повинні бути справедливі тарифи. Давайте ставити на голосування нашу постанову №9252 про проведення аудиту обґрунтованості цін і тарифів на житлово-комунальні послуги. Це дасть можливість запустити аудит комунальних тарифів по всій Україні – лише тоді ми отримаємо реальну картину. Тому давайте присвятимо кожному з цих керівників по дню у парламенті, заслухаємо їх і приймемо рішення, звільняти чи залишати на роботі. Щоправда, гадаю, так ми дві третини уряду звільнимо за тиждень», – заявив Віктор Бондар.

Раніше депутатська група «Партія «Відродження» повідомила про те, що керівник «Нафтогазу України» Андрій Коболєв отримує найвищу в Європі зарплату серед топ-менеджерів нафтогазових компаній ЄС. Водночас, як повідомив 28 листопада голова Рахункової палати України Валерій Пацкан, НАК «Нафтогаз України» не допустив до перевірки фінансового стану представників Рахункової палати, чим порушила норми чинного законодавства.

Поширити
Новини