1. Головна
  2. Новини
  3. «Відродження» вимагає від голови парламенту розглянути законопроект, що поверне чорнобильцям гарантовану соціальну допомогу від держави

«Відродження» вимагає від голови парламенту розглянути законопроект, що поверне чорнобильцям гарантовану соціальну допомогу від держави

Партія «Відродження» звернулась до голови Верховної Ради України Андрія Парубія з вимогою включити до порядку денного цього пленарного тижня законопроект щодо відновлення соціальних гарантій для ліквідаторів та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС № 6292.

Про це сьогодні на брифінгу у Верховній Раді заявив перший заступник голови партії «Відродження» Володимир Пилипенко.

За словами Володимира Пилипенка, парламент має негайно розглянути підготовлений партією «Відродження» соціальний пакет ініціатив, до якого включений і законопроект щодо відновлення соціальних гарантій чорнобильців.

«Цей законопроект є частиною соціального пакету партії «Відродження». Якщо вони не будуть включені до порядку денного цього тижня, то партія «Відродження» буде звертатися до територіальних громад, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та чорнобильських спілок. Ми будемо просити підтримати спільні наші ініціативи, щоб вони були включені до цієї сесії і розглядались на цій сесії. Люди вже не можуть чекати», – наголосив Володимир Пилипенко.

Нагадаємо, депутати групи «Партія «Відродження» зареєстрували законопроект № 6292. Його мета – збільшення розміру допомоги для ліквідаторів та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС на медичне обслуговування, компенсація вартості харчів та оздоровлення, а також скасування обмежень максимального розміру пенсії.

«За останні 26 років система соціального захисту чорнобильців змінювалась понад 50 разів. І кожного разу в бік звуження прав чорнобильців та зниження рівня їх соціального захисту. Сьогодні в нас є можливість навести лад у системі соцзахисту чорнобильців, осучаснити виплати та зробити законодавство у цій сфері зрозумілим», – додав Пилипенко.

Запропоновані депутатською групою «Партія «Відродження» зміни стосуватимуться 1,9 мільйона українців, які за своїм статусом є ліквідаторами та постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них понад 108 тисяч – інваліди.

https://www.youtube.com/watch?v=UP32k1gU4TM&feature=youtu.be

Поширити
Новини