1. Головна
  2. Новини
  3. У «Відродженні» вважають, що Україна не готова до зняття мораторію на продаж сільгоспземель

У «Відродженні» вважають, що Україна не готова до зняття мораторію на продаж сільгоспземель

 

Україна має ретельно підготуватися до відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення. Тільки досягнувши економічної стабільності, можна буде говорити про припинення дії мораторію.

Про це в ефірі телеканалу «Прямий» заявив співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар.

На думку народного депутата, у нинішній ситуації піднімати питання про продаж землі категорично не можна. 

«Мораторій потрібно продовжувати, бо за умов економічної кризи та воєнного стану українська земля коштуватиме просто копійки. Великі транснаціональні компанії зайдуть і просто за безцінь скуплять її. Дадуть якісь відкупні нашим селянам, які врешті-решт залишаться і без власності, і без грошей», – підкреслив Віктор Бондар.

Навіть якщо відкривати ринок землі, то сенс у цьому є лише тоді, коли економіка України буде на підйомі і вартість землі в рази підвищиться порівняно з нинішньою, вважає народний депутат.

Водночас, на думку Віктора Бондаря, найоптимальнішою для України є модель довгострокової оренди замість відкритого ринку землі. 

Наразі у парламенті зареєстровано 5 законопроектів, які спрямовані на продовження мораторію на продаж землі. Кожен із них пропонує різні терміни – від одного року до п’яти. Загалом заборона на ринок землі діє вже впродовж 17 років, зі щорічною пролонгацією у парламенті. Термін чинного мораторію спливає 1 січня 2019 року.

Поширити
Новини