1. Головна
  2. Новини
  3. У «Відродженні» вважають, що мовний закон доцільно направити на експертизу до Венеційської комісії

У «Відродженні» вважають, що мовний закон доцільно направити на експертизу до Венеційської комісії


 

Депутатська група «Партія «Відродження» підтримує необхідність ухвалення закону про мову, оскільки це питання важливе для будь-якої держави.

Втім, у тій редакції мовного закону, що винесена на голосування, є ризики, і тому група пропонує спрямувати його текст на експертизу до Венеційської комісії.

Про це під час виступу у Верховній Раді повідомив народний депутат групи «Партія «Відродження» Антон Кіссе. 

«Безумовно, нормально і правильно, щоб кожен житель України знав державну мову.  Я переконаний, що не за горами той час, коли в Україні усі - від малого до великого - володітимуть державною мовою в усіх сферах. Водночас я переконаний, що при ухваленні та реалізації мовного закону необхідно враховувати історичні, культурні особливості нашої країни і фактор багатонаціональності», - сказав Антон Кіссе.

Він додав, що у зв’язку з цим депутатська група «Партія «Відродження» пропонує звернутися до Венеційської комісії як дорадчого органу Ради Європи та отримати висновок щодо відповідності нового мовного закону стандартам конституційного права ЄС.

«Наша група вважає, що необхідно звернутися до Венеційської комісії, отримати висновок про відповідність законопроекту «Про забезпечення функціонування української мови як державної» європейським стандартам та цінностям. І тоді, згідно з результатом, ми зможемо зробити правильні висновки», - повідомив народний депутат.

Поширити
Новини