1. Головна
  2. Новини
  3. У «Відродженні» підтримали законопроєкт про тимчасові слідчі та спеціальні комісії

У «Відродженні» підтримали законопроєкт про тимчасові слідчі та спеціальні комісії

 

Депутатська група «Партія «Відродження» підтримала законопроєкт №1098 «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України».

Про це під час виступу в залі парламенту заявив співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар.

За словами політика, цей законопроєкт дозволить парламенту стати дієвим та впливовим органом, що контролюватиме всі державні органи влади. Також проєкт закону передбачає створення спеціальної тимчасової слідчої комісії для проведення розслідування під час процедури усунення президента України з посади в порядку імпічменту.

«Безумовно, це один із найважливіших законів, якого Україна очікувала 28 років. Ви знаєте, що жоден президент не хотів ухвалювати такий законопроєкт, побоюючись, що будуть розслідування діяльності посадових осіб у міністерствах, відомствах, державних підприємствах, включно з будь-якими резонансними справами в країні. Ті тимчасові комісії, які досі створювалися у ВР, були беззубими і не могли провадити повноцінних розслідувань. Сьогодні маємо шанс вирішити це питання», – підкреслив Віктор Бондар.

Зокрема, законопроєкт містить окремий розділ про процедуру імпічменту президента. Згідно з документом, спеціальна тимчасова слідча комісія ВР у складі народних депутатів, спеціального прокурора і спеціальних слідчих може розслідувати обставини щодо вчинення президентом України державної зради або іншого злочину. Підставою для ініціювання імпічменту та створення такої СТСК є подання, підписане більшістю нардепів від конституційного складу парламенту, підписи яких не відкликаються.

Нагадаємо, Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроєкт №1098 «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України». За документ проголосували 279 парламентарів.

Поширити
Новини