1. Головна
  2. Новини
  3. У «Відродженні» підтримали мораторій на продаж сільгоспземель до 2020 року

У «Відродженні» підтримали мораторій на продаж сільгоспземель до 2020 року

 

Депутатська група «Партія «Відродження» підтримала законопроект про продовження заборони на відчуження земель сільськогосподарського призначення (№9355-5). 

За відповідний законопроект проголосував 231 народний депутат. Документ передбачає мораторій на продаж сільгоспземель до 1 січня 2020 року, а також зобов’язує Кабмін розробити і внести на розгляд парламенту законопроект про обіг земель сільгоспризначення.

Як зазначив під час виступу з парламентської трибуни співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар, в умовах економічної нестабільності та воєнного стану скасовувати мораторій на продаж землі не можна.

«Сільськогосподарська земля – це останній актив, який сьогодні залишається в руках України та українців. Тому я закликаю владу: не робіть кроків для знищення цього активу. Не дайте перетворити його на річ, яку ви віднесете міжнародним кредиторам, наче в ломбард. Ми закликаємо всіх сьогодні в залі голосувати за продовження  мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення», – заявив під час виступу Віктор Бондар.

Він додав, що найближчими роками треба працювати над підвищенням орендних ставок земель сільгосппризначення та доопрацювати законодавчу базу, яка регулює земельні відносини. Лише після цього можна говорити про зняття мораторію, зазначив політик.

«Років за 10, коли з’явиться реальна вартість української землі, люди зможуть правильно розпорядитися своїм найціннішим активом. А сьогодні дайте їм нормальну орендну ставку, дайте на кілька років можливість з кожного паю заробляти гроші. І тоді вони отримають більше від оренди, ніж від продажу своєї землі за сьогоднішні копійки», – зазначив співголова депутатської групи «Партія «Відродження».

Поширити
Новини