1. Головна
  2. Новини
  3. У «Відродженні» допомогли чорнобильцям із заявою до Пенсійного фонду про перерахунок пенсій

У «Відродженні» допомогли чорнобильцям із заявою до Пенсійного фонду про перерахунок пенсій

 

Кожен ліквідатор-військовослужбовець, який розраховує на перерахунок пенсії, має право звернутися до Пенсійного фонду України.

Відповідний зразок заяви-звернення до управління Пенсійного фонду щодо перерахунку пенсії військовослужбовцям-ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЄС розмістив на своїй сторінці у Facebook перший заступник голови Партії «Відродження» Володимир Пилипенко. Форма заяви підготовлена юристами політичної сили.

Проект заяви про перерахунок пенсії для всіх військовослужбовців-ліквідаторів аварії на ЧАЕС завантажити можна тут.  

«Це право визначається частиною 3 ст. 59 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Наша команда юристів проаналізувала нинішній стан речей із пенсіями для чорнобильців. І ми хочемо офіційно заявити, що управління Пенсійного фонду протиправно, незаконно відмовляють військовослужбовцям-ліквідаторам аварії на ЧАЕС у перерахунку їхніх пенсії. Ми заявляємо, що всі військовослужбовці – незалежно від того, чи були вони строковиками, або ж були призвані на військові збори, чи були офіцерами, – мають право на перерахунок чорнобильської пенсії, згідно зі статтею 59», – наголосив Пилипенко.

У випадку відмови чорнобильці можуть звертатися до судів по всій Україні та відстоювати своє законне право.  

«Наша політсила продовжуватиме захищати інтереси чорнобильців. Ми звертатимемося до Кабміну, до Пенсійного фонду та Мінсоцполітики з вимогою справедливого нарахування пенсій для таких ліквідаторів. Ми вже два роки працюємо з чорнобильськими організаціями, і ці рішення є результатом нашої спільної роботи», – наголосив Пилипенко.

Проект позовної заяви можна завантажити тут

Сьогодні в Україні налічується близько 2 млн чорнобильців, з них понад 100 тисяч – люди з інвалідністю. Задля захисту інтересів усіх постраждалих від аварії на ЧАЕС депутати Партії «Відродження» раніше зареєстрували в парламенті законопроект №6292 щодо відновлення соціального захисту чорнобильців.

Поширити
Новини