1. Головна
  2. Новини
  3. У суботу в Умані відкриється оновлена історична частина «Софіївки»

У суботу в Умані відкриється оновлена історична частина «Софіївки»

 

У суботу, 27 квітня, в Умані відбудеться відкриття оновленої історичної частини дендропарку «Софіївка».

Ініціатором проекту та автором пропозиції щодо реконструкції «Софіївки» є народний депутат групи «Партія «Відродження» Антон Яценко.

 

Тож старовинна частина парку, закладеного наприкінці XVIII століття, повертається до свого первісного вигляду. Саме таким його бачила дружина графа Станіслава Потоцького – красуня Софія, якій і було подаровано цей живий пам’ятник коханню.  

Так, відновлено «Звіринець», заснований ще Потоцьким: там житимуть близько 30 екзотичних тварин – благородні олені, європейські лані, муфлони, лами, верблюди, мунтжаки та інші.

Асфальт на доріжках замінили на гранітну бруківку, а центральна алея демонструє експозицію з фрагментом бруківки 1838 року.

Водночас знамениті фонтани та водограї «Софіївки» доповнилися багатоярусним прогулянковим комплексом водоспадів «Тризуб Посейдона».

Створено алею магнолій з ексклюзивними сортами рослин, яких немає в Україні, а також висаджені інші рідкісні рослини. І це є особливістю «Софіївки», адже від часу заснування парку в ньому висаджували екзотичні дерева, завезені з різних країн світу.

А ще відтепер відвідувачів зустрічатимуть біля центрального входу в парк скульптури Софії та Станіслава Потоцьких.

 

«Такі оновлення дадуть змогу «Софіївці» потрапити до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Впевнений, що потік туристів до Умані збільшиться у кілька разів, і Умань має всі шанси стати європейським центром туризму. Роблю усе можливе для цього», – підкреслює Антон Яценко.

У суботу, під час відкриття оновленої історичної частини «Софіївки», актори в стилізованих костюмах відтворять атмосферу епохи Потоцьких. У програмі свята також – виступи струнного камерного оркестру Kyiv Fantastic Orchestra та концерт народного артиста України Володимира Гришка, що відбудеться біля комплексу водоспадів «Тризуб Посейдона».

Урочистості розпочнуться о 13:00.

 

 

Поширити
Новини