1. Головна
  2. Новини
  3. У Києві за сприяння «Відродження» відбулася зустріч чорнобильців із омбудсменом

У Києві за сприяння «Відродження» відбулася зустріч чорнобильців із омбудсменом

 

Голова Політради Партії «Відродження» Володимир Пилипенко разом із чорнобильцями провели спільну зустріч із омбудсменом Людмилою Денісовою.

 

 Зустріч відбулася 5 листопада в офісі Уповноваженої ВРУ з прав людини у Києві за ініціативою Партії «Відродження».

Учасники обговорили перспективи ухвалення законопроекту №6292 щодо соцзахисту чорнобильців, розробленого політсилою спільно з представниками чорнобильських організацій, а також можливу допомогу омбудсмена у відновленні прав постраждалих від аварії на ЧАЕС.

 

 Присутні передали Уповноваженій ВРУ з прав людини звернення від чорнобильських організацій.

«У цьому листі ми просимо захистити наші права в судовому порядку, як це передбачено законом. Серед нас – багато людей з різними за важкістю проблемами зі здоров’ям, зокрема, тисячі лежачих. На жаль, чимало наших побратимів уже пішли з життя. Тому ми розраховуємо на вашу допомогу. Сподіваємося, що сьогоднішня зустріч започаткує плідну співпрацю з офісом омбудсмена», – сказав під час зустрічі голова Правління ВГО «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля» Володимир Проскурін.

 

Людмила Денісова пообіцяла чорнобильцям своє сприяння, а також порадила активніше співпрацювати з парламентарями.

Як зазначив голова Політради Партії «Відродження» Володимир Пилипенко, одним із результатів зустрічі стане створення спільної робочої групи, до якої увійдуть представники Партії «Відродження», чорнобильських організацій та офісу омбудсмена.

«Омбудсмен продовжує провадження, яке було відкрите ще торік, стосовно дискримінації ліквідаторів аварії на ЧАЕС, закладеної постановою Кабінету міністрів №1210, де зафіксована різна формула нарахування пенсій для однієї і тієї самої категорії осіб. Дуже вдало ми обговорили врегулювання на законодавчому рівні цієї дискримінації за ст. 59 для ліквідаторів-військовослужбовців. Уповноважена з прав людини запевнила, що підтримує такі зміни. Я гадаю, що спільна робоча група напрацює законопроект, який уже наступного місяця, до Дня ліквідатора, буде внесений до Верховної Ради. Можливо, він не вирішить усіх проблем, але зможе усунути дискримінацію у пенсійному забезпеченні ліквідаторів», – повідомив Володимир Пилипенко.

 

Також політик додав, що народні депутати групи «Партія «Відродження» зареєстрували пропозиції до проекту Держбюджету на 2019 рік, якими пропонується спрямувати додаткові 5,7 млрд грн на програми із соціального захисту чорнобильців.

Участь у зустрічі з омбудсменом взяли представники ВГО «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля», ГО «Харківська асоціація громадських організацій інвалідів-ветеранів Чорнобиля», «Всеукраїнського об’єднання ветеранів Чорнобиля», «Лубенської міської громадської організації інвалідів «Ветерани Чорнобиля», Черкаської обласної організації ГО інвалідів «Союз.Чорнобиль.Україна» та інших громадських організацій.

 
 
 

 

 

Поширити
Новини