1. Головна
  2. Новини
  3. Спікер парламенту повинен очолити процес якнайшвидшого визначення дати інавгурації, – Пилипенко

Спікер парламенту повинен очолити процес якнайшвидшого визначення дати інавгурації, – Пилипенко

 

Голова Верховної Ради Андрій Парубій повинен прискорити процес визначення дати інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського, бо це питання належить до сфери його компетенції. 

Про це під час ефіру на телеканалі «Наш» розповів голова Політради Партії «Відродження» Володимир Пилипенко. 

Він зазначив, що деякі фракції затягують визначення дати вступу на посаду глави держави, оскільки бояться дочасного розпуску Верховної Ради. 

«Це питання все одно стоятиме на порядку денному, тому що юридично президент може розпустити парламент до 16 червня. За шість останніх місяців строку повноважень цієї Верховної Ради президент не зможе її розпустити. А такий термін спливає в момент набуття повноважень Верховної Ради наступного скликання, максимальна дата для чого – 16 грудня», – пояснив Володимир Пилипенко. 

Політик підкреслив, що відсутність позитивного рішення народних обранців щодо визначення дати інавгурації є неповагою до  українців, які підтримали кандидатуру новообраного президента Володимира Зеленського.

«Спікер Андрій Парубій зняв із себе відповідальність: він просто сказав, що фракції будуть визначатися, замість того, щоб винести це питання на розгляд сесійної зали. Нинішня влада є цілковито неконструктивною. Вона починає вставляти палиці в колеса новому президенту. Я за те, щоб інавгурація нарешті відбулася. Якщо Рада проголосує за 19 травня, я не бачу в тому нічого поганого. Чим швидше новий президент юридично набуде повноважень, тим більше люди відчуватимуть захист держави», – підкреслив голова Політради Партії «Відродження».

Нагадаємо, Верховна Рада планує цього тижня визначити дату інавгурації президента Володимира Зеленського. Сьогодні на засіданні Комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради будуть розглядатися шість постанов про інавгурацію. 

 
Поширити
Новини