1. Головна
  2. Новини
  3. Питання про членство України в НАТО та ЄС потрібно вирішувати через референдум, – Володимир Пилипенко

Питання про членство України в НАТО та ЄС потрібно вирішувати через референдум, – Володимир Пилипенко

 

Від 2010 року кількість прихильників членства України в НАТО та ЄС зростає. Тому проведення всеукраїнського референдуму з цього питання лише б закріпило такий стратегічний курс нашої держави.

Про це в ефірі парламентського телеканалу «Рада» заявив голова Політради Партії «Відродження», представник України у Венеційській комісії (2013-2017) Володимир Пилипенко, коментуючи внесення Президентом на розгляд парламенту змін до Конституції.

За словами політика, саме воля українського народу є запобіжником розвороту України від курсу на ЄС та НАТО, а не формальні зміни до Конституції, проведені нинішньою владою, яка, до всього, має мінімальну підтримку серед людей.

«Наразі за Конституцією ми є позаблоковою державою. Ми повинні вирішувати такі питання тільки через всенародне волевиявлення. Бо насправді дуже часто Президент і Верховна Рада роблять вибір за громадян України. Але такі глобальні, стратегічні питання давайте виносити на громадське опитування і всеукраїнський референдум», – закликав Володимир Пилипенко.

І додав, що головною перепоною для проведення плебісциту нині є відсутність законодавчої бази.

«Біда в тім, що в Україні не можна легально провести жодного референдуму – ні місцевого, ні всеукраїнського, бо відповідного закону не існує. І можливо, ця позиція зараз буде вигідна для влади, аби все перекинути на Верховну Раду», – додав політик.

Також він наголосив, що нині найбільшим запитом суспільства є те, щоб влада принаймні виконувала чинну Конституцію, а не міняла її під свої потреби.

«Я гадаю, Конституцію не можна змінювати за рік до виборів. Конституцію повинні міняти ті, кому народ довіряє. Насправді сьогодні у людей є запит насамперед на те, щоб виконувався чинний Основний Закон, щоб були забезпечені всі ті громадянські права, які вже там записані», – підкреслив голова Політради Партії «Відродження».

Поширити
Новини