1. Головна
  2. Новини
  3. Підвищення пенсій військовим пенсіонерам потрібно закріпити на законодавчому рівні, – Володимир Пилипенко

Підвищення пенсій військовим пенсіонерам потрібно закріпити на законодавчому рівні, – Володимир Пилипенко

 

Перерахунок пенсій пенсіонерам-військовослужбовцям має бути врегульований чинним законодавством.

Про це під час ефіру на каналі «Рада» заявив перший заступник голови Партії «Відродження» Володимир Пилипенко, коментуючи затверджену 21 лютого Урядом постанову «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».

«Такі питанні на підзаконному рівні не можна вирішити – це все визначається на рівні закону. Інакше може вийти так, що новий уряд матиме іншу політику стосовно пенсіонерів цих категорій, і постанова може бути скасована. Не можна на рівні підзаконних актів вирішувати такі глобальні питання для держави, як пенсійне забезпечення, зокрема військових пенсіонерів. Уряд вже понад рік обіцяє напрацювати та ухвалити відповідний законопроект. Проте замість цього він ухвалює рішення на підзаконному рівні. Це може свідчити лише про те, що не всі положення цього законопроекту можуть сподобатися військовим пенсіонерам», – підкреслив Володимир Пилипенко.

За приклад дискримінаційного ставлення уряду до окремих категорій громадян політик навів ситуацію із пенсіонерами-ліквідаторами аварії на ЧАЕС.  

«Має бути чітко врегульована модель нарахування пенсій. Бо в нас виходить, що якщо ліквідатор був строковиком, то в нього одна модель нарахування пенсії, а якщо ліквідатор був на військових зборах – інша. Таку дискримінацію необхідно негайно припинити. Такої думки притримуються Омбудсмен та Уповноважений з прав людини», – розповів Володимир Пилипенко.

Нагадаємо, депутатська група «Партія «Відродження» підготувала законопроект № 6292, яким пропонується збільшити розмір пенсійного забезпечення для постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС і скасувати обмеження максимального розміру пенсії для чорнобильців.

Крім того на сайті АП політсилою зареєстрована петиція з метою закликати главу держави визначити законопроект Відродження як невідкладний для розгляду у Верховній Раді.

 

Поширити
Новини