1. Головна
  2. Новини
  3. У «Відродженні» просять Парубія і Гройсмана нарешті зняти всі питання навколо земельної децентралізації

У «Відродженні» просять Парубія і Гройсмана нарешті зняти всі питання навколо земельної децентралізації

Щоб нарешті прийняти у другому читанні законопроект №4355 і забезпечити проведення земельної децентралізації в Україні, необхідно провести консультації за участі голови Верховної Ради Андрія Парубія, прем’єра Володимира Гройсмана, керівників депутатських фракцій та груп, а також представників Аграрного комітету ВРУ.

Про це на погоджувальній раді парламенту заявив представник депутатської групи «Відродження», голова підкомітету з питань земельних відносин Аграрного комітету ВРУ Олег Кулініч.

«Відкриття ринку земель без передачі земель за межами населених пунктів місцевим громадам поставить під сумнів розвиток цих же громад та призведе до занепаду сільських територій. Всі говорять, що законопроект №4355, який цю проблему вирішує, треба приймати в другому читанні. Про це говорив і прем’єр-міністр, і віце-прем’єр Зубко, про це говорять народні депутати. Але, як основний автор цього законопроекту, я не впевнений, що на сьогодні є голоси в сесійній залі для його прийняття. Багатьом органам влади цей законопроект невигідний», - підкреслив Кулініч.

Зі слів народного депутата, прийняття цього законопроекту змогло б частково відновити довіру у місцевого самоврядування як до уряду, так і до парламенту.

Саме тому Кулініч вважає за потрібне провести під керівництвом голови ВРУ Андрія Парубія додаткові консультації з представниками всіх депутатських фракцій та груп парламенту, представниками профільного комітету і за участю прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

«В контексті земельної реформи ми не можемо провалити цей законопроект, тому що він ключовий. І тут якраз потрібна чітка і зрозуміла позиція уряду. Залишалось три пленарні тижні до закінчення сесії, тому це питання потрібно вирішувати найближчим часом», - констатував Олег Кулініч.

Нагадаємо, що в першому читанні законопроект №4355 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель» був прийнятий ще 19 квітня минулого року.

Поширити
Новини