1. Головна
  2. Новини
  3. Партія «Відродження» звернулась до Уряду з вимогою створити Державну програму розвитку української родини

Партія «Відродження» звернулась до Уряду з вимогою створити Державну програму розвитку української родини

Країні потрібна державна комплексна програма розвитку української родини. Депутатська група «Партія «Відродження» звернулася з запитом до Кабінету Міністрів України з вимогою створити Державну програму розвитку української родини.

Про це під час виступу у Верховній Раді заявив народний депутат групи «Партія «Відродження» Андрій Шипко.

Він наголосив, що демографічна ситуація в країні близька до катастрофи. Кожного дня в Україні стає на 500 громадян менше. І якщо у 1993 році українців було 52 мільйони, зараз кількість громадян скоротилася до 46 мільйонів.

«Я хочу, щоб ми зрозуміли, що це не цифри, це майбутнє нашої держави. За даними ООН Україна посідає 172 місце у світі за темпами народжуваності. За останні три роки ситуація стрімко погіршилась. Причин багато, а результат один – молоді сім’ї не наважуються народжувати другу, а тим більше, – третю дитину», – заявив Андрій Шипко.

Народний депутат нагадав, що депутатська група «Партія «Відродження» підготувала та зареєструвала законопроект №6063, спрямований на гарантовану державну соціальну підтримку української родини. Документом передбачено відновлення допомоги по догляду за дитиною, збільшення допомоги при народжені дитини. А саме: 67 тисяч гривень підтримки при народженні першої дитини, 95 тисяч гривень при народженні другої, та 135 тисяч гривень допомоги при народженні третьої і більше.

«Нам необхідно відродження української нації. Законопроект №6063, який ініціювала наша група, пройшов слухання у профільному комітеті. Він підтриманий. Ми врахували всі пропозиції груп і фракцій нашого парламенту. Шановні колеги в нас є унікальна можливість до Христового Воскресіння внести цій законопроект до зали, проголосувати і підтримати, дійсно, підтримати українську націю, зробивши добру справу», – наголосив народний депутат.

Також Законопроектом №6063 пропонується повернути безкоштовне харчування в школах для учнів молодших класів, дітей-сиріт, дітей з неповних та багатодітних сімей. Андрій Шипко підкреслив, що за статистикою 75% багатодітних сімей живуть за межею бідності і вони потребують гідного соціального захисту. Саме тому держава повинна контролювати соціальні служби, вести їх постійний моніторинг та аналіз діяльності. Про результати необхідно публічно звітувати перед громадськістю.

«Прошу вважати мій виступ депутатським запитом від нашої групи «Партія «Відродження» до Міністерства соцiальної політики України стосовно негайної розробки Державної комплексної програми підтримки української родини», – підкреслив Андрій Шипко.

Поширити
Новини