1. Головна
  2. Новини
  3. Партія "Відродження" закликає підтримати петицію щодо участі переселенців у місцевих виборах

Партія "Відродження" закликає підтримати петицію щодо участі переселенців у місцевих виборах

На сайті Президента України зареєстровано петицію за надання вимушеним переселенцям з зони АТО і Криму права голосу на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року. Її автори закликають Президента захистити близько 1,5 мільйона вимушених переселенців, яких, фактично, дискримінують, не дозволяючи проголосувати за місцем свого тимчасового перебування.

Партія "Відродження" закликає усіх небайдужих підтримати своїми голосами цю петицію.

12 серпня депутати з "Відродження" зареєстрували у парламенті Проект Закону №2501а, мета якого – гарантувати право голосу внутрішньо переміщеним особам. У Верховній Раді пізніше було зареєстровано ще дві подібних законодавчих ініціативи. Для партії “Відродження” не є принциповим, чий саме законопроект підтримає парламент, головне - забезпечити участь переселенців у місцевих виборах, наголошують автори законопроекту.

Раніше партія "Відродження" звернулася до ОБСЄ з закликом відреагувати на утиски прав вимушених переселенців в Україні. А голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський уже заявив, що ЦВК має надати внутрішнім переселенцям в Україні можливість проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня.

Уповноважений Верховної ради України з прав людини Валерія Лутковська також підтримала позицію партії "Відродження" і закликала нардепів ухвалити один з трьох зареєстрованих у парламенті законопроектів про забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб.

Проголосуй тут: Петиція за надання переселенцям із зони АТО і Криму права голосу на виборах

Поширити
Новини