1. Головна
  2. Новини
  3. Партія «Відродження» та чорнобильці у Харкові ухвалили резолюцію зі зверненням до влади

Партія «Відродження» та чорнобильці у Харкові ухвалили резолюцію зі зверненням до влади

 

У Харкові Партія «Відродження» та громадські організації, які опікуються захистом прав постраждалих від аварії на ЧАЕС, підписали резолюцію на підтримку законопроекту політсили №6292 щодо відновлення соціальних гарантій чорнобильцям.  

Відповідне рішення ухвалили 11 квітня під час Всеукраїнських зборів організацій чорнобильців у Харкові, в яких також взяли участь представники Партії «Відродження».

У резолюції, зокрема, зазначається, що чорнобильські організації звернуться до Президента України, Верховної Ради та Кабінету міністрів із закликом якнайшвидше підтримати законопроект Партії «Відродження» №6292 та розглянути його в парламенті.

 

 

Як зазначив під час виступу перший заступник голови Партії «Відродження» Володимир Пилипенко, наразі політична сила надає юридичну підтримку чорнобильцям, зокрема, в питанні перерахунку пенсій. Так, уже розроблені форми заяви до Пенсійного фонду та позовної заяви щодо перерахунку пенсій, якими можуть скористатися ліквідатори-військовослужбовці задля відновлення своїх соціальних прав.

«Однак на цьому ми не зупиняємося. До кінця цього тижня ми оприлюднимо форми заяви до Пенсійного фонду та позовної заяви і для цивільних ліквідаторів. Вона буде у відкритому доступі на Facebook та на сайті Партії «Відродження». Ми готові разом із вами надалі відстоювати ваші права на всіх рівнях», – наголосив Володимир Пилипенко.

За словами заступника голови Партії «Відродження», народного депутата Віктора Остапчука, законопроект №6292 був створений спільно з представниками чорнобильських організацій, підтриманий Омбудсменом та профільним комітетом Верховної Ради.

«Ми зареєстрували петицію з проханням визначити цей законопроект як невідкладний. На її підтримку потрібно зібрати 25 тисяч підписів. Тому необхідно мобілізуватися. І добре, що тут сьогодні присутні представники різних областей. Ми зможемо разом долучитися до цього процесу», – сказав Віктор Остапчук. 

Як додав під час виступу заступник голови правління «Всеукраїнського об’єднання ветеранів Чорнобиля» Петро Прокопенко, чорнобильці одностайно підтримують законопроект №6292.

«Фінансова допомога, яка сьогодні виділяється на лікування, є удвічі нижчою за його реальну вартість. Жоден санаторій не приймає нас без додаткових грошей. Компенсація на продукти харчування, яку виплачує уряд, в рази менша за встановлену законодавством. Законопроект №6292 у разі його ухвалення поверне наші конституційні права. Також я хотів би подякувати депутатам Харківської облради за те, що вони ще минулого року підтримали цей законопроект своїм рішенням», – сказав Петро Прокопенко.

Своєю чергою заступник голови Харківської обласної ради, голова фракції Партії «Відродження» в облраді Володимир Скоробагач уточнив, що на Харківщині статус чорнобильця має 20 тисяч осіб.

«Я вас запевняю, що і Харківська обласна адміністрація, і обласна та міська ради, разом із мером міста Геннадієм Кернесом, роблять усе можливе, щоб підтримати ліквідаторів на місцевому рівні. Впевнений, що відновлення справедливості стосовно чорнобильців підтримає наш президент Петро Порошенко. Наше завдання – це об’єднати зусилля і домогтися ухвалення законопроекту «Відродження», який дасть змогу на законодавчому рівні забезпечити чорнобильцям гідний рівень соціального захисту. Сподіваюся, що ліквідатори, крім пошани і поваги, отримають ще й гідне забезпечення свого життя», – підкреслив Володимир Скоробагач.

Як повідомлялося раніше, чорнобильці Черкащини підтримали законопроект «Відродження» про реформу соцвиплат для постраждалих від аварії на ЧАЕС.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 
 

 

 
 
 

 

 
 

 

Поширити
Новини